fot. siemiatycze.pl

Siemiatycki szpital w czołówce najlepiej zarządzanych w Polsce

W tegorocznej edycji ogólnopolskiego – prestiżowego rankingu „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” doceniony został Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach, który zajął VII miejsce w Polsce w swojej kategorii (kontrakt z NFZ od 10 do 69 mln zł). Organizatorem rankingu jest FF Banking Group i ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita”. Warto dodać, że w Polsce jest około 900 szpitali, zatem to bardzo dobra lokata.

O wysokiej pozycji szpitala decydowały takie kryteria jak rentowność sprzedaży, dynamika kontraktu z NFZ, płynność szybka oraz dynamika aktywów. Ogólnie rzecz biorąc chodziło o dobre zarządzanie finansami placówki. Warto tutaj dodać, że niektóre szpitale w kraju są potężnie zadłużone. Lista “Liderów zarządzania” została ogłoszona na uroczystej gali, która odbyła się 24 listopada w Łodzi. Nagrodę odbierał Andrzej Szewczuk – dyrektor siemiatyckiego szpitala.

W konkursie “Liderzy Zarządzania” wzięło udział 317 szpitali w trzech kategoriach, w zależności od wielkości posiadanego kontraktu z NFZ. Oceniano nie tylko sposób zarządzania finansami, ale także jakość opieki nad pacjentem