Adres:
Adres: Augustów, ul. Ostry Róg 17 16-300
GPS: 53.84648244558127, 22.997319894401244
Telefon: 607453388
Email:
Strona internetowa:
Godziny otwarcia:
Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
Sobota:
Niedziela:
Położenie
Ostry Róg mieści się w centrum Augustowa, dzięki czemu mamy dostęp do szerokiej oferty turystycznej miasta. Jedynie 30 m dzieli przyjezdnych do jeziora Necko.
Ostry Róg – Oferta
Domek liczy łącznie 56m2. Posiada trzy pokoje, kuchnię i łazienkę z prysznicem. Dzięki dwóm tarasom możemy miło spędzić wieczór na świeżym powietrzu.Teren obiektu jest monitorowany przez całą dobę i dobrze oświetlony, gwarantując bezpieczeństwo. Dostęp do prywatnej plaży z pomostem daję szansę na spełnienie każdej wizji wodnego szaleństwa.Obiekt posiada atrakcje dla dzieci w postaci placu zabaw, dzięki czemu zapomną o nudzie.Zmotoryzowanym gościom przewidziany jest bezpłatny parking.
Atrakcje
Nad augustowskimi jeziorami odpoczywają latem tłumy wczasowiczów. Szczególna atrakcja miasta to lipcowe Mistrzostwa w Pływaniu Na Byle Czym. Konstruktorzy wodowanych tu wehikułów ściągają z całej Polski, by wziąć udział w tym niecodziennym konkursie.Warunkiem jest zbudowanie pojazdu napędzanego wiatrem, wiosłem, silnikiem lub siłą i godnością osobistą – jak piszą organizatorzy – oraz przepłynięcie w ten sposób określonego dystansu (załoga musi być na pokładzie!). Tym, którzy nie mają odwagi stawić czoła takiemu wyzwaniu, radzi się wziąć do Augustowa na tę okoliczność lornetkę i dobry humor.
Do najczęstszych rozrywek wybieranych przez turystów, należą zdecydowanie spływy kajakowe. Co więcej, mamy wpływ na wybór trasy i jej długość, przez co mogą w nich uczestniczyć nawet male dzieci. Spływy mogą być zarówno jednodniowe, jak i trwać przez prawie cały tydzień. Wówczas to po drodze zapewnione są inne atrakcje, uwieńczane nocowaniem nad brzegiem jezior. Trasy wiodą przez malownicze tereny Puszczy Augustowskiej – bagna i łąki. Spotkamy na swej drodze różnego rodzaju ptactwo i rzadkie rośliny. Najczęściej wybiera się spływy po Czarnej Hańczy, jeziorze Sajno, Rospudzie i Netcie. Niezwykle ciekawa jest trasa biegnąca przez Dolinę Rospudy. Miejscami możemy mieć wrażenie, że jest to rzeka górska. Kamieniste dno, szybki nurt i powalone drzewa – to jej cechy charakterystyczne. Cała podróż może trwać nawet do pięciu dni, a jej łączna długość liczy łącznie około 105 km.