Pokoje noclegowe Przybor

Adres:

Adres: ul. Tadeusza Nowickiego 14, 19-200 Grajewo

GPS: 53.649001120121, 22.451846114927

Telefon: 693-367-829

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Pokoje noclegowe Przybor – Położenie i oferta

Pokoje noclegowe Przybor mieszczą się w ścisłym centrum Grajewa. Lokalizacja stanowi dobry punkt postojowy przy wypadzie do większych miast. Na zmotoryzowanych gości czeka bezpłatny parking. Recepcja czynna jest przez całą dobę. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Na terenie obiektu bez kłopotu skorzystamy z internetu. Istnieje opcja zlecenia prania i prasowania więc nie musimy martwić się o garderobę.

Historia Miasta

Pierwszą wzmiankę o Grajewie datuje się pierwszą połowę XV w. Prawa miejskie otrzymała w następnym stuleciu od króla Zygmunta Augusta. Pomimo korzystnego położenia miało problemy z rozwojem. W XVII w. ludność zajmowała się głównie rolnictwem i rzemiosłem.Zabudowa ograniczała się do głównego rynku i ulic wylotowych. Po upadku powstania styczniowego Grajewo straciło status miasta. Rozkwit nastąpił pod koniec XIX w. kiedy to uruchomiono kolej żelazną na trasie Brześć – Królewiec. Pierwotnie miała służyć celom strategicznym, lecz z biegiem czasu zaczęła służyć transportowi towarów handlowych między Rosją a Prusami. Kolej wywarła wpływ na zabudowę i kształt architektoniczny miasta. Wzdłuż torów powstały bowiem liczne zabudowania w tym fabryki. Ponowne prawa miejskie Grajewo otrzymało w 1922 r. W okresie międzywojennym stacjonował 9 Pułk Strzelców Konnych imienia generała Pułaskiego. Okres drugiej wojny światowej to organizacja karnego obozu pracy dla jeńców wojennych. Grajewo zostało wyzwolone 23 stycznia 1945 r. przez żołnierzy 50 Armii Frontu Białoruskiego. Powstał szpital, spółdzielnia budowlana i wielobranżowa. Jednym z większych obecnych zakładów pracy jest Mlekpol.

Atrakcje

Grajewo leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych prowadzących do krajów nadbałtyckich. Istotnym elementem przyrodniczym miasta jest bez wątpienia jezioro Grajwy. W okresie wiosenno-jesiennym stanowi punkt wypoczynkowy dla wędrujących ptaków.Ornitolodzy potwierdzili występowanie ponad 95 gatunków, z czego blisko połowa to gatunki lęgowe. Do niezwykle rzadko spotykanych należą bąk, płaskonos, błotniak stawowy czy trzciniak. W niewielkiej odległości za miastem odnajdziemy aleję drzew- pomników, objętych ochrona konserwatorską. Grajewo to dobry punkt wypadowy do Biebrzańskiego Parku Narodowego zajmującego powierzchnię blisko 59223 ha. Plasuje to go na szczycie spośród wszystkich krajowych parków. Utworzono go w 1993 r. by dziesięć lat później został włączony do sieci Natura 2000. Posiada on największy w Polsce i Europie kompleks torfowisk. Wizytówka parku to oczywiście naturalna, meandrująca rzeka Biebrza. Dzięki ekstensywnemu rolnictwu przetrwało to wiele zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt. Biebrzańskie bagna również stanowią miejsce postojowe dla licznego ptactwa.Charakterystyczne dla Biebrzańskiego Parku Narodowego są również rozległe krajobrazy, ekosystemy i siedliska, które gdzie indziej zostały już bezpowrotnie zniszczone, w wyniku melioracji, osuszania bagien i torfowisk.

&nbsp