Siedlisko Leszczewek

Siedlisko Leszczewek

Adres:

Adres: Leszczewek 37 16-402 Suwałki

GPS: 54.067795137535, 23.055334536766

Telefon: 515 345 279, 503 323 082

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://siedliskoleszczewek.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Siedlisko Leszczewek znajduje się w centrum Wigierskiego Parku Narodowego. Obiekt posiada kameralny charakter, gwarantując wypoczynek w ciszy i spokoju.

Siedlisko Leszczewek – Oferta

Bazę noclegową stanowi siedem pokoi o wysokim standardzie.Dwie izby posiadają wyjście na taras, dzięki czemu możemy podziwiać okoliczne lasy i łąki. Za najtańszy pokój jednoosobowy zapłacimy 120 zł. Przy pobycie powyżej pięciu dni ceny ustalane są indywidualnie.

Dzięki dużej sali – powozowni, obiekt stanowi doskonałe miejsce do organizacji konferencji, szkoleń i innych imprez okolicznościowych. Gościom przygotowuje się atrakcje w postaci kuligu, sali gier z bilardem, piłkarzykami, a także innymi grami zręcznościowymi.

Najbliższa okolica sprzyja uprawianiu turystyki konnej.Do wyboru mamy przejażdżkę powozem konnym, a zimą saniami. W siódmym niebie będą również wędkarze. W stawie złowią takie gatunki, jak choćby karp, szczupak, tołpuga czy lin.Na jeziorze Wigry obowiązuje strefa ciszy, więc w odpoczynku nie przeszkodzi nam żaden ryk silnika. Warto skorzystać z propozycji wynajmu żaglówki. Kilkugodzinny rejs to okazja na przemierzenie wzdłuż i wszerz pięknego jeziora.W zagrodzie miłośnicy zwierząt mogą zapoznać się z królewskimi zwierzętami, jakimi są daniele.

Dzieci ucieszą się z obecności placu zabaw, na którym spędzą niejedną beztroską chwilę. Na gości zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking.

Atrakcje

Jednym z najbardziej atrakcyjnych zakątków Suwalszczyzny jest Góra Zamkowa zlokalizowana dwa kilometry od wsi Szurpiły. W okolicy występują anomalie magnetyczne, które spowodowane są pokładami rudy żelaza. Do dziś można zachowały się trzy pierścienie ziemnych wałów obronnych, umocnionych głazami. W czasach Jaćwingów Góra Zamkowa wraz z okolicznymi jeziorami, wzniesieniami Góry Kościelnej i Cmentarnej, pełniła funkcję osadniczą, obronną, a także kultową. Dlatego też była zabezpieczona wałami obronnymi i całym systemem fortyfikacji, pod postacią muru umocnionego kamieniami. W celu zabezpieczenia od południa, wykopano szeroki kanał, które wypełniły wody Tchliczyska. Od strony Góry Kościelnej warowni bronił wysoki mur kamienny, z czasem rozebrany na budowę traktu z Suwałk do Jeleniewa. System obronny uzupełniały strażnicze wieże na wyspach jezior Szurpiły i Jeglówek. Taki wygląd grodu jest datowany na X-XIII wiek.

&nbsp

Siedlisko Leszczewek