Stara Poczta

Adres:

Adres: al. Wojska Polskiego 16, 18-300 Zambrów

GPS: 52.97667379156583, 22.244884460530557

Telefon: (86) 271-11-33, 662-171-662

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.starapoczta.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Obiekt hotelowy Stara Poczta mieści się w centrum Zambrowa. Miasto położone na terenie historycznego Mazowsza, liczy ok. 22 tys.mieszkańców. Pierwsze informacje o Zambrowie pochodzą już z XIII wieku, co świadczy o jego bogatej historii. W niewielkiej odległości zlokalizowany jest jest przepiękny kompleks leśny tzw. Grabówka, który stanowi doskonały przykład lasu naturalnego pochodzenia (grądu). W 1996 roku powstał na tym terenie Rezerwat Przyrody ”Grabówka””.

Stara Poczta – Oferta

Hotel odnajdziemy w odrestaurowanej kamienicy, która to niegdyś stanowiła siedzibę Poczty Polskiej. Stąd też jego nazwa. Na bazę składają się kompleksowo wyposażone pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Każdy z nich posiada tv i łazienkę. Gwarantują one udany wypoczynek. W wystroju postawiono na neutralne kolory i nowoczesny design. Jeśli chodzi o cennik – najtańszy pokój wynajmiemy już od 120 zł. Dużym plusem jest bez wątpienia korzystna lokalizacja w centrum miasta, która to umożliwia zwiedzania miejscowości oraz okolicznych terenów.

Atrakcje

Zambrów nie posiada wiele atrakcji i zabytków. Warte zobaczenia są jednak budowle sakralne i nekropolie. Jedną z nich jest cmentarz jeńców radzieckich. Na początku II wojny światowej, do roku 1941, w miejscowych koszarach funkcjonował obóz, gdzie z wycieńczenia zmarło ponad 12 tys. osób. Żołnierzy chowano początkowo na starym cmentarzu prawosławnym, powstałym jeszcze w czasach zaboru rosyjskiego. Pod koniec wojny (1944 r.) na cmentarz jeniecki przeniesiono również szczątki żołnierzy Armii Czerwonej z Drugiego Frontu Białoruskiego, którzy zginęli w walkach o miasto. Innym zabytkowy cmentarz związany jest z wyznaniem judaistycznym. Powstał on na początku XIX w. zaś najstarszy zachowany nagrobek datuje się na rok 1829. Po wojnie nekropolia została zrujnowana, a odnowiono ją w latach osiemdziesiątych. Do tej pory zachowało się około stu pomników.

Informacje dodatkowe

W cenę wynajmu wliczone jest już śniadanie w formie szwedzkiego bufetu. Doba hotelowa trwa od godz. 16 00 i trwa do 12 00 dnia następnego. Na gości zmotoryzowanych czekają miejsca parkingowe. Nie zapomniano również o dostępie do bezpłatnego internetu. Istnieje możliwość zlecenia prania czy prasowania. W trosce o bezpieczeństwo klientów, obiekt objęto całodobowym monitoringiem.