fot. UM Suwałki

Suwałki pięknie ozdobione na święta. Zobacz te dekoracje!

Suwałki to kolejne podlaskie miasto, gdzie rozbłysły ozdoby przed świętami. Jest także choinka. Miasto jest już udekorowane choć w inny sposób niż w latach ubiegłych. Tym razem ze względu na oszczędności energii będą pewne ograniczenia. Iluminacje można podziwiać w ścisłym centrum Suwałk: wzdłuż ul. Kościuszki oraz ul. Noniewicza, a także na Placu Marii Konopnickiej i w Parku Konstytucji 3 Maja. Warto podkreślić, że Suwałki mają nadal to, czego już brakuje w innych miastach. Mowa tu o śniegu, który tam ze względu na niższe temperatury nigdy nie zawodzi i się utrzymuje dłużej niż w reszcie kraju.

W weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia tj. 17-18 grudnia odbędzie się Jarmark Świąteczny na Placu Marii Konopnickiej. Stoiska handlowe w tych dniach otwarte będą od 10.00 do 16.00. Do 10 grudnia chętni wystawcy mogą zgłaszać się do Suwalskiego Ośrodka Kultury.

fot. UM Suwałki

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się wigilijne spotkania organizowane w miastach. Są one szczególnie atrakcyjne dla osób, które nie mogą spędzić tego wieczoru w domu z rodziną lub dla tych, którzy chcą w inny sposób uczcić tę ważną tradycję. Wigilia miejska jest zazwyczaj organizowana przez lokalne władze lub organizacje pozarządowe. W Suwałkach także będzie Wigilia Miejska. Tym razem w hali OSIR przy ul. Wojska Polskiego 2. Odbędzie się ona w niedzielę, 18 grudnia. Rozpocznie się o godz. 14.00. Tym razem wszystko odbędzie się w pomieszczeniu, by kapryśna pogoda jaka miała miejsce w latach ubiegłych nie pokrzyżowała planów.

Wigilia miejska jest okazją do wspólnego spędzenia czasu, zjedzenia wigilijnego posiłku i wysłuchania kolęd. Może być również okazją do nawiązania nowych znajomości i wspólnego dzielenia się radością zbliżających się świąt. Dla wielu osób jest to również szansa na wzięcie udziału w tej ważnej polskiej tradycji, która jest tak silnie związana z Bożym Narodzeniem.

fot. UM Suwałki