Tulipan z północy

Tulipan z północy. Uwodził dziewczyny i porzucał.

Tulipan z północy. Na granicy Podlasia i Mazur znajduje się niewielka wieś Bakałarzewo, położona nad malowniczym jeziorem Siekierkowo. Do dziś z ust do ust przekazywana jest autentyczna opowieść o kozaku, który na tych terenach ukrywał się z powodzeniem przed bolszewikami.

Tulipan z północy – sposób na kobiety

Bazylij Bibikow, bo o nim tu mowa, szybko po przyjeździe poślubił córkę dziedzica, dzięki czemu zarządzał całym majątkiem Siekierkowo. Nie była to jednak jedyna kobieta w jego życiu. Mężczyzna znany był ze swojej nieskazitelnej urody, co zawsze starał się wykorzystać. Ponadto posiadał wiele talentów. Recytował romantyczne wiersze, pięknie grał też na bałałajce. W taki sposób uwodził niewiasty. Szybko rozkochiwał a następnie porzucał. Kobiety traktował więc jak trofea. Ile ich zdobył? Niestety ciężko wierzyć przekazom, lecz na pewno była to dwucyfrowa liczba. Utrzymanie romansów w tajemnicy przed żoną było możliwe dzięki poczuciu wstydu dziewczyn. Żadna oficjalnie nie chciała się przyznać do krótkiego związku. Bazylija cenili również mężczyźni. Zawsze wyczekiwali aż tylko zawita do miejscowej karczmy.

Dusza towarzystwa

Tulipan z północy był nie tylko mistrzem uwodzenia kobiet, ale także duszą towarzystwa. Bazylij Bibikow, bo o nim tu mowa, szybko po przyjeździe poślubił córkę dziedzica, dzięki czemu zarządzał całym majątkiem Siekierkowo. Nie był to jednak jedyny powód, dla którego był ceniony wśród miejscowych. Znano go ze swojej nieskazitelnej urody, co zawsze starał się wykorzystać, nie tylko w relacjach z kobietami, ale także w życiu towarzyskim. Posiadał wiele talentów artystycznych – recytował romantyczne wiersze, pięknie grał na bałałajce i zawsze był duszą towarzystwa na każdej imprezie.

Łamacz serc

Jego obecność na jakiejkolwiek uroczystości była gwarancją doskonałej zabawy. Tam również miał zwyczaj przehulać wszelkie pieniądze, jakie zarobił na połowie ryb z jeziora. Drewniany dwór, w którym kiedyś mieszkał Bazylij rozebrano, a na jego miejsce powstała leśniczówka. O kozaku, łamaczu damskich serc, chętniej wypowiadają się mężczyźni, którzy podziwiali jego niezrównaną zdolność do podrywu. Dla kobiet w okolicy nadal jest to jednak temat trudny do poruszenia, gdyż często wzbudza mieszane uczucia.