U Pieniążka

U Pieniążka

Adres:

Adres: ul. Białostocka 76, 17-100 Bielsk Podlaski

GPS: 52.78600482686913, 23.188002983988895

Telefon: 501-421-204

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pokoje gościnne u Pieniążka usytuowane są na skraju miasta, tuż przy ruchliwej trasie na Białystok. Bielsk Podlaski posiada bogatą, ponad 500-letnią historię. Charakteryzuje się różnorodnością kulturową i religijną.

U Pieniążka – Oferta

Bazę noclegową stanowią pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Za najtańszy z nich zapłacimy już 40 zł. Dłuższe pobyty skutkują obniżeniem cen. Na terenie całego obiektu zagwarantowano dostęp do sieci. Przez całą dobę goście mają do dyspozycji kuchnię z duża jadalnią. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 10 00 w dniu odjazdu. Właściciel w pełni akceptuję zwierzęta, które zabraliśmy w podróż ze sobą. W cenie wynajmu znajduje się też parking dla klientów zmotoryzowanych.Grupom oferowane są dodatkowe zniżki.

Atrakcje i ciekawostki

Układ urbanistyczny Bielska Podlaskiego składa się z dwóch rynków. Główne miejsce zajmuje ratusz położony między parkiem Królowej Heleny i skwerem Izabeli Branickiej. Na terenie parku działa Amfiteatr Miejski, goszczący liczne imprezy. Podczas spaceru alejkami natkniemy się na pomnik kpt. Władysława Wysockiego – bohatera z okresu kampanii wrześniowej i bitwy pod Lenino. Skwer Izabeli Branickiej zgromadził liczne pomniki przez co stanowi swoiste miejsce pamięci.

Ratusz został ufundowany przez Izabellę Elżbietę Branicką czyli żonę Jana Klemensa Branickiego, ówczesnego starosty bielskiego. Budowę ukończono w 1780 r.,kiedy to miasto odzyskiwało równowagę po pożarze, który strawił dawny drewniany budynek. Nowy murowany ratusz w stylu późnego oszczędnego baroku zaprojektował nadworny architekt Branickich – Jan Sękowski. Piętrowa budowla przykryta czterospadowym dachem powstała na planie prostokąta.Przykryta spiczastym hełmem wieża zegarowa zwieńczona jest blaszanym tworem przypominającym owada. Budynek wielokrotnie rekonstruowano. W latach 80.ubiegłego stulecia został przystosowany na potrzeby Muzeum Podlaskiego. Zbiory posiadają regionalnych charakter. Odnajdziemy w nim meble, obrazy czy archeologiczne znaleziska.

W 1981 r. Bielsk Podlaski stał się miejscem planu zdjęciowego kultowego już filmu Znachor. Wyreżyserował go Jerzy Hoffman. Do dnia dzisiejszego, sklep, w którym pracowała jedna z bohater nosi nazwę filmu.Przed wejściem do lokalu wisi tablica informacyjna upamiętniająca to zdarzenie. Galerię zdjęć z procesu produkcji dzieła, można oglądać w pobliskim ratuszu.

&nbsp

U Pieniążka