Adres:
Adres: 16-400 Suwałki, ul. Noniewicza 37
GPS: 54.0976427853191, 22.932246807661386
Telefon: 87 737 77 96, 523 841 670
Email: [email protected]
Strona internetowa: http://www.hotelvillaeden.pl/
Godziny otwarcia:
Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
Sobota:
Niedziela:
Położenie
Villa Eden Hotel & Spa mieści się w centrum miasta w zabytkowej kamienicy. Cicha okolica zapewnia komfortowy wypoczynek.Jedynie 300 metrów dzieli przyjezdnych od Muzeum Marii Konopnickiej. Niedaleko również znajduje się dworzec pkp.
Villa Eden Hotel & Spa – Oferta
Na bazę hotelową składa się 25 pokoi. Do wyboru mamy izby jedno, dwu i trzyosobowe, a także apartament typu suite. Pokoje dysponują balkonem, co zapewnia widok na okolice. Odnajdziemy w nich tv z kablówką, łazienkę z prysznicem, suszarką do włosów i bezpłatnym zestawem kosmetyków.Obiekt oferuje możliwość wypożyczenia rowerów, przez co zwiedzimy okolicę licznymi trasami. W celach relaksacyjnych skorzystamy z pewnością z usługi masażu, sauny, a także centrum fitness.
Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 12 00. Na klientów zmotoryzowanych czeka strzeżony płatny parking. W całym obiekcie mamy dostęp do sieci bezprzewodowego internetu. Zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż, są akceptowane, lecz ich pobyt wymaga dodatkowej opłaty. Transakcji można dokonywać za pośrednictwem karty kredytowej. Recepcja służy pomocą przez całą dobę. W punkcie informacji turystycznej zasięgniemy wieści na temat okolicy.Obiekt w całości przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Atrakcje
Około 40 km od Suwałk odnajdziemy pozostałości po pałacu Ludwika Paca. Budowano go w latach 1820-1823. Pieniądze zdobył on w walcząc u boku Napoleona. W jego armii uzyskał stopień generała. Według przekazów obiekt cechował przepych.Nawet w stajniach wyłożono marmury i kryształowe lustra. Ze względu na luksusu powstało powiedzenie Wart Pac pałaca, a pałac Paca”. Generał nie cieszył się swym dobytkiem zbyt długo gdyż władze carskie skonfiskowały dobra dowspudzkie. Była to kara za udział Ludwika Paca w powstaniu listopadowym. Pałac na przestrzeni lat zmieniał co raz właścicieli, lecz nikt nie potrafił należycie o niego zadbać. Niszczejąc trafił do ostatniego dzierżawcy, który to postanowił pałac rozebrać, a cegły i resztę materiałów budowlanych przeznaczono na stworzenie koszar w Suwałkach.Obecnie z ruin pozostało bardzo niewiele. Powstała za to ścieżka poznawcza ”Park w Dowspudzie – natura i historia”