Adres:
Adres: al. Legionów 147G, 18-400 Łomża
GPS: 53.15653945547569, 22.052520068485705
Telefon: (86) 218-62-88
Email:
Strona internetowa:
Godziny otwarcia:
Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
Sobota:
Niedziela:
Położenie
Zajazd Duke’s Motel usytuowany jest w Zawadach na przedmieściach Łomży. Dobra lokalizacja sprawia, że obiekt stanowi doskonały punkt postojowy na dłuższej trasie.
Zajazd Duke’s Motel – Oferta
Ofertę stanowią pokoje jedno, dwu, trzyosobowe oraz apartamenty. Nocleg w tych ostatnich wiąże się z kosztem 220 zł za dobę. Najtańszy zaś pokój jednoosobowy wynajmiemy już za 70 zł. Obiekt zapewnia dostęp do bezprzewodowego internetu. Pragnienie i apetyty goście zaspokoją w barze.
Zakwaterowanie zaczyna się o godz.14 00 w dniu przyjazdu, a kończy się o 10 00 w dniu odjazdu. Obiekt przystosowany jest pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Na miejscu bez problemu zapłacimy kartą kredytową. Na zewnątrz nie zabrakło placu zabaw dla najmłodszych.
Atrakcje, ciekawostki
Z dawnym grodziskiem wiąże się legenda o patronce jednego ze wzgórz – Królowej Bonie. Miała ona straszyć mieszkańców, ukazując się po śmierci. Według jednej z wersji zamek zapadł się pod ziemię wraz z ogromnym skarbem. W ten sposób z dóbr nie mógł skorzystać syn królowej, który popełnił mezalians, żeniąc się z biedną sierotą. Kosztowności do dnia dzisiejszego ponoć strzegą duchy. Klątwa mogłaby się skończyć dzięki mszy, na którą przyszłaby procesja z łomżyńskiej fary. Nikt z procesji jednak nie może wrócić do miasta po naczynia do nabożeństwa. Jeden z takich pochodowych skończył się fiaskiem z powodu niespodziewanego pojawienia się świni wystrojonej w ornat. Mszę na wzgórzu św. Wawrzyńca odprawia się również współcześnie, lecz do tej pory nie odnaleziono skarbów.
Jedną z głównych atrakcji w okolicy jest Muzeum Północno – Mazowieckie. Słynie ono z kolekcji ”Bursztyn z dorzecza Narwii”. W zbiorach znajdują się okazy żywicznej skamieliny, ludowe narzędzia do obróbki oraz gotowe wyroby nadnarwiańskich bursztyniarzy. Muzeum zawdzięcza swe istnienie Adamowi Chętnikowi, twórcy skansenu w Nowogrodzie. Badacz spisał legendę, według której bursztyn powstał z ludzkich łez. Niegdyś jantar odnajdowano kopiąc studnie i orząc pola. Stopniowo wprowadzono efektywne techniki wydobycia z dna rzek czy stawów. Nie wiedziano jeszcze, że bursztyn bałtycki na teren północnego Mazowsza, przeniosły lodowce. Jantar służył jako element garderoby, lecz także jako środek płatniczy i nieoficjalny pieniądz.