Zajazd Private

Adres:

Adres: ul. Polna 9, 16-400 Suwałki

GPS: 54.09291658572423, 22.934437987215233

Telefon: (87) 566-53-62, 502-644-599

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.private.firmy.suwalki.pl/#privatestart

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Zajazd Private mieści się na drodze krajowej Via Baltica tuż przy rzece Czarna Hańcza. Pobyt zapewnia odpoczynek pośród ciszy.

Zajazd Private – Oferta

Baza noclegowa to w sumie 22 miejsca w pokojach jedno, dwu, trzy i czteroosobowych. Każda izba posiada łazienkę, tv, radio, telefon, a także dostęp do internetu. Gościom udostępnia się część rekreacyjną z ogrodem i oczkiem wodnym. Wyodrębniono również specjalne miejsce pod grilla bądź ognisko. Dzieci ucieszą się z placu zabaw, na którym odnajdą choćby boisko do badmintona. Na miejscu serwowane są dania tradycyjne i regionalne, które sporządza się na naturalnym ogniu.

Atrakcje w okolicy

Wartym wspomnienia punktem na trasie wycieczek rowerowych jest Uroczysko-Święte Miejsce. Zobaczymy tam pochodzącą 1990 r. kapliczkę, drewniane i kamienne krzyże, a także drewnianą rzeźbę ”Świątka”. Polana na skraju Puszczy Augustowskiej stanowiła niegdyś miejsce kultu religijnego. Uroczystość modlitewna miejscowej ludności, nawiązywała do prawosławnego święta Jordanu. Wierni spożywali rytualny posiłek, obmywając się w pobliskiej rzeczce Jałówce, która uważana była za leczniczą.Składano też ofiary z pieniędzy i żywności. Zwyczaj w oczywiście zmienionej formie przetrwał do dziś. Każdego roku odbywa się tam odpust.

Nad jeziorem Studzienicznym zlokalizowane jest Sanktuarium Maryjne. Prowadzi do niego grobla połączona z lądem. Sama wieś powstała w drugiej połowie XVIII w. i do dziś stanowi ważne miejsce odpustowe, zwłaszcza w Zielone Światki. Świętość tego miejsca wiąże się jeszcze z czasami pogańskimi. Początki kultu maryjnego sięgają niezwykłych zdarzeń, które w chwili klęsk żywiołowych, uznane były za cudowne. Pobliska rzeczka zmieniała bowiem kierunek swego prądu, a na drzewie ukazała się Matka Boska. Pod koniec XIX w. wybudowano kaplicę w stylu neoklasycystycznym. Wewnątrz niej mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej, ukoronowany złotem papieskim w 1995 roku. Jest to XVIII-wieczna kopia dzieła z Częstochowy, a jej autor to dziś jest nie znany. Za jego wstawiennictwem dokonało się wiele uzdrowień fizycznych i duchowych. 9 czerwca 1999 r. Sanktuarium odwiedził szczególny gość – papież Jan Paweł II. Do Studzienicznej przypłynął on łodzią w dniu wolnym od apostolskiego trudu. Na cześć tego wydarzenia wybudowano pomnik, przedstawiający pielgrzyma z laską i różańcem. Umieszczono na nim pamiętne słowa ” Byłem to wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.