Agrawit

Adres:

Adres: Przewięź 8 16-300 Augustów

GPS: 53.86933752898411, 23.092670667365837

Telefon: 694416884

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://agrawit.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agrawit to Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy położony na skraju Puszczy Augustowskiej, w malowniczej miejscowości Przewięź, tuż nad brzegiem jeziora Białego.

Agrawit – Oferta

Ośrodek oferuje w sumie 70 miejsc noclegowych w murowanych pawilonach. Każdy z nich wyposażony jest w telewizor, pełen węzeł sanitarny (natrysk, wc), aneks kuchenny z lodówką i czajnikiem. Kuchnia umożliwia bezproblemowe przygotowanie posiłków. Pobyt w obiekcie poleca się zwłaszcza firmom, którzy pragną zorganizować imprezę integracyjną. Służyć też może kameralnym szkoleniom i tzw. zielonym szkołom. Do dyspozycji biznesmenów oddaje się poza tym salę konferencyjną. Ośrodek pośredniczy w załatwieniu wycieczek po Suwalszczyźnie, ale także tych zagranicznych na Litwę ( Kowno, Troki, Druskienniki). Dzięki własnej plaży z kąpieliskiem i wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego, wszyscy chętni, mają okazję zasmakować wodnego szaleństwa. Specjalne wydzielone miejsce pod ognisko z pewnością pozwoli przeżyć radosne chwile wszystkim urlopowiczom. W razie niesprzyjającej pogody, we wnętrzu domków, nudzie zapobiegnie stół do tenisa stołowego oraz siłownia.

Atrakcje

Do najczęstszych rozrywek wybieranych przez turystów, należą zdecydowanie spływy kajakowe. Co więcej, mamy wpływ na wybór trasy i jej długość, przez co mogą w nich uczestniczyć nawet male dzieci. Spływy mogą być zarówno jednodniowe, jak i trwać przez prawie cały tydzień. Wówczas to po drodze zapewnione są inne atrakcje, uwieńczane nocowaniem nad brzegiem jezior. Trasy wiodą przez malownicze tereny Puszczy Augustowskiej – bagna i łąki. Spotkamy na swej drodze różnego rodzaju ptactwo i rzadkie rośliny. Najczęściej wybiera się spływy po Czarnej Hańczy, jeziorze Sajno, Rospudzie i Netcie. Niezwykle ciekawa jest trasa biegnąca przez Dolinę Rospudy. Miejscami możemy mieć wrażenie, że jest to rzeka górska. Kamieniste dno, szybki nurt i powalone drzewa – to jej cechy charakterystyczne. Cała podróż może trwać nawet do pięciu dni, a jej łączna długość liczy łącznie około 105 km.

Informacje dodatkowe

Na terenie ośrodka bez kłopotu znajdziemy miejsca parkingowe. Dzieci ucieszą się z placu zabaw zaopatrzonym w huśtawkę, zjeżdżalnię i piaskownicę. Właściciele w pełni akceptują czworonogi i inne zwierzęta, które zabraliśmy ze sobą na urlop.