Agroturystyka Karpińscy Wydmy

Adres:

Adres: ul. Czarnieckiego 39A, 18-430 Wizna

GPS: 53.1881858636747, 22.37798853140123

Telefon: 517-428-911, 601-952-492

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agroturystyka Karpińscy Wydmy mieści się w małej miejscowości Wizna oddalonej od centrum Łomży o blisko 20 km. Bliskość Biebrzańskiego Parku Narodowego i rzeki Narew skłania przyjezdnych do obcowania z przyrodą.

Agroturystyka Karpińscy Wydmy – Oferta

Do dyspozycji gości oddano trzy pokoje dwuosobowe. Na terenie obiektu jest również kuchnia i dwie łazienki. Gospodarstwo daje możliwość przyrządzenia posiłków z wyrobów pochodzących z ekologicznych produktów rolnych, jak np. jaj, mleka, owoców czy warzyw. Przestronny sad wiśniowo-czereśniowy zapewni nam cień i miły wypoczynek przy rozpalonym grillu. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godzinie 16 00, a kończy w dzień odjazdu po godzinie 12 00. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Bez kłopotów skorzystamy również z internetu.

Atrakcje i zabytki

Jednym z najbardziej lubianych miejsc w Łomży jest Stary Rynek. Powstał on na prostokątnym placu i znajduje się w śródmieściu.Jego wizytówkę stanowi zlokalizowany we wschodniej części ratusz. Zbudowano go on w XIX w. według projektu Aleksandra Graffe. Podczas późniejszej przebudowy dodano oficyny, przez co stworzono wewnętrzny dziedziniec. Wokół rynku możemy podziwiać odbudowane kamienice przypominające styl barokowy. Zastąpiły one zniszczone w wyniku drugiej wojny światowej klasycystyczne obiekty. Dzięki działaniom mieszkańców Łomży powstał deptak na ulicy Farnej. Wyłożony został bazaltową kostką, postawiono ozdobne lampy i ławki. Szczególnie atrakcyjna jest rzeźba słynnej aktorki filmowej i teatralnej Hanki Bielickiej, która przedstawia artystkę z charakterystycznym kapeluszem.

W Łomży i sąsiadujących miejscowościach możemy podziwiać liczne obiekty sakralne. Jeden z nich to katedra św. Michała Archanioła wzniesiony w pierwszej połowie XVI w. Pierwszy Kościół Farny istniał już na wzgórzu św. Wawrzyńca ok. 1000 r. Katedra uległa zniszczeniu w wyniku potopu szwedzkiego . W latach 1691-1692 doszło do gruntownego remontu, w wyniku którego styl świątyni zmienił się z gotyckiego w barokowy. W czasie pielgrzymki do Polski, papież Jan Paweł II koronował słynący z łask obraz Matki Boskiej. W 2007 r. wybito monetę z cyklu Historyczne Miasta Polski, na której rewersie widnieje właśnie katedra.

&nbsp