Agroturystyka nad Bugiem

Adres:

Adres: Rzewuszki 11 08-220 Sarnaki

GPS: 52.318806790765, 22.844123833347

Telefon: (83) 359-93-23, 504-906-923

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.nocleginadbugiem.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agroturystyka nad Bugiem mieści się w małej miejscowości Rzewuszki. Dogodny dojazd umożliwia droga krajowa nr. 19 Rzeszów-Białystok. Położenie na terenie Parku Krajobrazowego ”Podlaski Przełom Bugu” umożliwia korzystanie z jego wielu walorów przyrodniczych.

Agroturystyka nad Bugiem – Oferta

Ofertę stanowią dwa wolnostojące obiekty – Domek Pod lipą i Leśniczówka Kulikowo. Każdy z nich pomieści maksymalni siedmiu wczasowiczów. Pierwszy to drewniany budynek, stojący na obrzeżach wsi pośród łąk, nad rzeką Chlebczanka. W środku odnajdziemy dwie sypialnie z sześcioma łóżkami, salonik z klimatycznym kominkiem, aneks kuchenny i łazienkę z prysznicem. W niewielkim oddaleniu od wsi zlokalizowana jest Leśniczówka Kulikowo. Wyposażenie stanowią dwie sypialnie z dużymi łóżkami salon,dobrze zaopatrzony aneks kuchenny oraz przestronna łazienka. W sezonie letnim,na zewnątrz można rozbić namiot, dzięki czemu poczujemy się jak na prawdziwym biwaku.Wyodrębniono również specjalne miejsce pod ognisko bądź grilla. Stylistyka wnętrz utrzymuje się w klimatach typowo myśliwskich. Cena za wynajem domu dla dwóch osób zaczyna się już od 100 zł. W przypadku grup pięcioosobowych, zapłacimy 30 zł za dobę. Dzieci do trzech lat przebywają w obiekcie całkowicie za darmo. Przy dłuższym pobycie możemy negocjować cenę. Właściciele szczególnie polecają domowe obiady przygotowane wyłącznie z własnych produktów. Koszt pojedynczego dania wynosi 30 zł. W ofercie znajduje się również nauka fachu myśliwego poprzez tropienie dzikiej zwierzyny.

Atrakcje

Jednym z symboli okolicy jest prawosławna Częstochowa czyli Góra Grabarka, nazywana też Górą Krzyży. Początki sanktuarium sięgają XVIII w.kiedy to śmierć niosła epidemia cholery. Mieszkańcy, którzy modlili się na wzgórzu do ikony, w podziękowaniu za cudowne ocalenie, wznieśli kaplicę, a następnie cerkiew. Największy napływ pielgrzymów notuje się w święto Przemienienia Pańskiego (18 i 19 sierpnia). Wierni przybywają wówczas ze swoimi krzyżami, okrążając na kolanach świątynię.

Informacje dodatkowe

Dzięki dużemu, zielonemu podwórku, turyści śmiało mogą zabrać ze sobą swoje zwierzęta. Teren jest ogrodzony, co gwarantuje bezpieczeństwo zarówno dla osób, jak i pozostawionych przez przyjezdnych aut. Oddalenie od innych zabudowań zapewnia dużą dawkę prywatności, ciszy i spokoju.