Dwór w Zabużu

Adres:

Adres: Zabuże 40 , 08-220 Sarnaki

GPS: 52.306904263566, 22.957098482293

Telefon: 83 3598725, 606102228

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.zabuzedwor.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dwór w Zabużu usytuowany jest w odległości 15 km od centrum Siemiatycz. Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy wybudowano na skarpie nad rzeką Bug. Położenie wsi na terenie parku krajobrazowego stwarza doskonałe warunki relaksacyjne.

Dwór w Zabużu – Oferta

Obiekt mieści się na działce o powierzchni ponad 4 ha. Na bazę noclegową składa się 25 pokoi dwuosobowych i trzy apartamenty. Wszystkie izby są klimatyzowane, wyposażone je w łazienki, telewizję satelitarną i sejfy. Wyodrębniono specjalne miejsce do biesiadowania przy grillu lub ognisku. Na tańce dla ponad osiemdziesięciu osób pozwala przestronna altana. Szczególni zadowoleni będą miłośnicy aktywnego wypoczynku. Do wyboru mają kort tenisowy ze sztuczną trawą, squasha lub mini golfa. Zwolennicy wodnych szaleństw nie oprą się przejażdżce kajakiem bądź katamaranem. Hotelowa restauracja serwuje głównie dania kuchni staropolskiej i wschodniej. Hotel prowadzi ponadto usługi SPA o wysokiej jakości. Na gości czeka basen, jacuzzi, grota solna i inne atrakcje pozwalające zadbać o swe ciało.

Atrakcje

Tereny dworu stanowią dobry punkt wypadowy dla fanów rowerów. W pobliżu przebiega bowiem trasa ścieżki przyrodniczej Trojan ciągnącej się przez starorzecza Bugu. Okolice Siemiatycz pełne są malowniczych miejsc. Jednym z nich jest góra zamkowa w Drohiczynie, która wznosi się ponad miastem i meandrującym Bugiem. Obecnie śladów warowni próżno jednak szukać. W XIV w. gród stanowił siedzibę sądu grodzkiego i królewskiego starosty grodowego. Budowla popadła w ruinę podczas potopu szwedzkiego. Swoje trzy grosze dorzuciła rzeka, która znacznie podmyła górę. W 1928 r. czyli dziesięć lat po odzyskaniu niepodległości, stanął pamiątkowy obelisk. Obecnie na szczyt góry prowadzą schody gdzie to z punktu widokowego możemy podziwiać panoramę miasta.

Informacje dodatkowe

Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci łóżeczka i krzesełka do karmienia. W cenie wynajmu znajduje się parking dla gości zmotoryzowanych. Na terenie posesji bez przeszkód możemy korzystać z bezprzewodowego internetu. Nie musimy brać ze sobą gotówki, gdyż akceptowana jest płatność kartą kredytową. Hotel bierze udział w licznych inicjatywach ekologicznych. Prowadzi chociażby zbiórki materiałów do ponownego przetworzenia bądź modernizuje system uzdatniania wody.