Agroturystyka u Sienkiewiczów

Adres:

Adres: Gramotne 3/1, 17-210 Narew,

GPS: 52.920728850143, 23.655149334809

Telefon: 693-335-514, (85) 681-63-28

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.gramotne.eu/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agroturystyka u Sienkiewiczów znajduje się w małej miejscowości Gramotne, w której to odnajdziemy zaledwie kilka domów. Położone są one między lasami Puszczy Ladzkiej, stanowiącej część Puszczy Białowieskiej. Jedynie 400 m dzieli przyjezdnych od rzeki Narewki, wpadającej do znacznie większej Narwii. Odegrały one znaczącą rolę w historii, gdyż spławiano nimi drewno i mięso dla wojsk przygotowujących się do wojny z Zakonem Krzyżackim.

Agroturystyka u Sienkiewiczów – Oferta

Przedmiot oferty stanowi drewniany dom z pokojami dwu i trzyosobowymi. Za dobę noclegu zapłacimy od 25 zł. Serce domu to salon z klimatycznym kominkiem, dużym stołem i telewizorem. Dzięki dobrze wyposażonej kuchni bez trudu przygotujemy sobie posiłek. Obiekt wpisuje się w kulturalny charakter regionu, a to ze względu na zamontowane okiennice, zdobienia narożne i nadokienne z motywami zwierzęco-geometrycznymi.

Podwórko ogrodzone jest tradycyjnym płotem z balasów. Na terenie gospodarstwa mieszkają króliki i koniki polskie, których obecność ucieszy dzieci. Beztroskie chwile spędzą oni za pewne na placu zabaw zaopatrzonym w huśtawki i piaskownicę. Biesiadowanie umożliwia altana z drewnianym grillem. Latem nieraz schronimy się w cieniu drzew bogatego sadu. Za nim, w rogu podwórka, znajduje się sauna – ruska bania. Ponadto możemy skorzystać z przejażdżki wozem konnym po terenie puszczy, a zimą moc atrakcji zapewni kulig. Gromotne to raj dla miłośników pedałowania, a to ze względu na przebiegający przez miejscowość Niebieski Szlak Rowerowy ”Do Puszczy Ladzkiej”. Prowadzi on z Narwi do Bud nieopodal Białowieży. Po drugiej stronie rzeki z kolei istnieje również Podlaski Szlak Bociani oraz Green Velo. Szczególnie polecana jest wycieczka nad Zalew Siemianówka. Po drodze w lasach i łąkach nieraz natrafimy na zwierzęta, takie jak choćby lisy, wilki, żubry, łosie dziki czy sarny. Natura zapewnia też doskonale warunki do zbieractwa.

Zakwaterowanie zaczyna się o godz. 15 00, a kończy w dniu odjazdu o godz. 11 00. Właściciele akceptują w pełni zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. W cenie wynajmu znajduje się również parking dla zmotoryzowanych gości.