Pensjonat Koral

Adres:

Adres: ul. Parkowa 1, 17-204 Dubicze Cerkiewne,

GPS: 52.653471388506, 23.437350976747

Telefon: (85) 685-21-50, 601-258-327

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://koral-dubicze.webd.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Pensjonat Koral usytuowany jest na skraju Puszczy Białowieskiej w małej miejscowości Dubicze Cerkiewne. Wokół odnajdziemy wiele atrakcji turystycznych. Pobyt gwarantuje ciszę i spokój.

Pensjonat Koral – Oferta

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych duża dawkę relaksu zapewni bar z kinem domowym. Towarzyskie zabawy na zewnątrz mogą odbyć się w altanie z grillem. Wyodrębniono również odpowiednie miejsce na większe ognisko. Na terenie obiektu organizowane są imprezy okolicznościowe i bankiety. Właściciele bez kłopotu wypożyczą dla aktywnych gości sprzęty takie jak kijki nordic walking czy rowery. Pensjonat przygotowuje ponadto posiłki na zamówienie.

Na terenie całego obiektu zapewniany jest dostęp do internetu. Zakwaterowanie zaczyna się o godz.14 00, a kończy w dniu odjazdu o godz. 10 00. Właściciele nie mają nic przeciwko obecności zwierząt, które zabraliśmy w podróż ze sobą. Dzieci ucieszą się z obecności placu zabaw wyposażonego w huśtawkę i piaskownicę. Dzięki ogrodzeniu nasze pociechy są całkowicie bezpieczne.

Jeśli mamy jakikolwiek problem z garderobą możemy skorzystać z opcji zlecenia prania. Na zmotoryzowanych klientów czeka parking wliczony już w cenę wynajmu.

Atrakcje i ciekawostki

Nieopodal wsi odnajdziemy zalew ”Bachmaty” otoczony przez lasy i pola. Stworzono go przy rzece Orlanka. Wyznaczono na nim dwa kąpieliska dla dzieci i dorosłych. W sezonie letnim można wypożyczyć sprzęt rekreacyjny w postaci rowerów wodnych, kajaków i żaglówek.Zalew zadowoli niejednego wędkarzu, a to ze względu na coroczne zarybianie zbiornika szlachetnymi gatunkami (leszcze, szczupaki, płocie, liny, wzdręgi, karasie, karpie). Najważniejszym wydarzeniem organizowanym nad zalewem jest ”Noc Kupały”. Odbywa się ona tradycyjnie w pierwszą sobotę po 12 lipca. Impreza podkreśla wielokulturowy charakter Podlasia, świadcząc też o aktywnej obecności mniejszości narodowych w regionie. Szczególną grupę adresatów stanowią dzieci i młodzież uczestnicząca w programie artystycznym. Kiermasz łączy się z pokazem sztuki rękodzieła ludowego. Na scenie występują zespoły z Polski, Ukrainy i Białorusi. Prezentację obrzędu rozpoczyna przemarsz rozśpiewanego korowodu, a następnie puszcza się wianki do wody. Zabawa kończy się pokazem sztucznym ogni.