Agroturystyka Zielone Ogrody

Adres:

Adres: Moniuszeczki 22, 19-100 Mońki

GPS: 53.386091804026, 22.788968982641

Telefon: 509-680-964

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agroturystyka Zielone Ogrody usytuowana jest w niewielkiej wsi Moniuszeczki oddalonej od Moniek o blisko 2 km. Gwarantuje ciszę, spokój i wypoczynek z dala od zgiełku miast.

Agroturystyka Zielone Ogrody – Oferta

Na bazę noclegową składają się dwa pokoje dwuosobowe i jeden pokój trzyosobowy. W każdym z nich zapewniany jest dostęp do bezprzewodowego internetu. Cena noclegu jednej osoby bez śniadania to wydatek 50 zł. Na podwórku wyodrębniono specjalne miejsce pod ogniska lub grilla. Klienci zmotoryzowani ucieszą się z pewnością z bezpłatnego prywatnego parkingu. W niektórych pokojach mieści się kuchnia z piekarnikiem, kuchenką mikrofalową i tosterem. Obiekt zapewnia usługę dostawy artykułów spożywczych.Przy dłuższych pobytach bądź większej grupie osób istnieje szansa negocjacji cen. Zakwaterowanie zaczyna się o godz. 14 00, kończy w dniu odjazdu o 12 00. Właściciele akceptują zwierzęta, które zabraliśmy w podróż ze sobą, lecz wiązać się to może z dodatkową opłatą. Istnieje ponadto opcja wykupienia wyżywienia w postaci śniadania i kolacji w cenie 15 zł.

Atrakcje i ciekawostki

Niekonwencjonalną formą poznania biebrzańskiej przyrody są spływy tratwami. Stanowi to doskonały sposób na wypoczynek pośród torfowisk i mokradeł. Umożliwia dotarcie tam, gdzie nie zajedziemy rowerem i nie dojdziemy pieszym szlakiem. Taka wycieczka to okazja na podjęcie wyzywania i przeżycie ciekawej przygody. Przez kilka dób załoga żyje na pokładzie ”pływającego domku” będąc oddzielona od reszty świata. Tratwa stanowi miejsce do spania czy przygotowania posiłków. Służy ponadto jako punkt obserwacyjny i pomost do wędkowania.W ciągu kilku godzin do przepłynięcia będzie 6-kilometrowy odcinek Biebrzy, co ważne cały czas z nurtem rzeki. W składzie załogi powinno znajdować się co najmniej 2 mężczyzn zdolnych do odpychania tratwy. Czas spływu około 5-7 godz. ( 6 km), Ilość uczestników max 6-7 osób na jednej tratwie.

Nieco inną formą przejażdżki jest spływ ”Pychówką”. Wykonuje się ją z drewna a jej wymiary to około 5-6 m. długości i 1 m. szerokości. Pomieścić może w sumie 3-4 osoby. Płyniemy nią za pomocą długiego wiosła, odpychając się od dna rzeki lub wiosłując krótkimi wiosłami typu pagaj. Pychówka pozwala sprawnie penetrować rozlewiska i starorzecza Biebrzy.