Bobrowa Dolina

Adres:

Adres: Mierkienniki 3A, 19-110 Goniądz

GPS: 53.470127015816, 22.752276363317

Telefon: 667-943-099

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Bobrowa Dolina znajduje się w małej miejscowości Mierkienniki, oddalonej od Moniek o blisko 7 km. Domek usytuowany jest na ternie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Brak bezpośredniego sąsiedztwa umożliwia spokojny wypoczynek na łonie natury.

Bobrowa Dolina – Oferta

Na wynajem w cenie 250 zł przeznaczono ośmioosobowy dom z trzema sypialniami. Jego serce stanowi salon z klimatycznym kominkiem. Aneks kuchenny wyposażony jest w zmywarkę, czajnik elektryczny, kuchenkę gazową, lodówkę i piekarnik. W domku odnajdziemy dwie łazienki. Pierwsza z nich z wanną, umywalką i pralką mieści się na parterze. Na piętrze z kolei łazienka posiada wc, umywalkę oraz prysznic. Kuchnia ma charakter ogólnodostępny.

Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Na klientów zmotoryzowanych czeka parking wliczony w cenę wynajmu. Zakwaterowanie zaczyna się o godz.14 00, kończy w dniu odjazdu o 10 00. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z małymi dziećmi pod postacią łóżeczka dziecięcego.

Atrakcje, ciekawostki

Dużą atrakcją dla fanów historii i militariów jest Twierdza Osowiec, nazywana również polskim ”Verdun”. W 1988 r. wpisano ją do rejestru zabytków. Niegdyś stanowiła istotny element umocnień imperium rosyjskiego, doskonale wykorzystując walory obronne bagien biebrzańskich. Budowę twierdzy zaczęto w 1882 r. by zakończyć 10 lat później. Towarzyszył jej rozkwit gospodarczy regionu. Wzrósł transport kolejowy i rozwinął się handel. Do wybuchu I wojny światowej prowadzono prace modernizacyjne, które skupiały się na wzmacnianiu ceglanych budowli dolewkami betonu. W sumie stworzono cztery forty – Centralny, Zarzeczny, Szwedzki i Nowy. Umocnienia zdały swój egzamin celująco. Żołnierze opuścili twierdzę dopiero ze względu na niekorzystną sytuację na froncie. W czasie II Wojny Światowej, sam fakt jej istnienia odstraszył wroga, do czego przyczyniły się również zapory przeciwczołgowe.

Na terenie tego pierwszego fortu, dzięki Osowieckiego Towarzystwu Fortyfikacyjnemu, utworzono Muzeum Twierdzy Osowiec. Oddano również do zwiedzania trasę historyczno – przyrodniczą. W podziemiach budowli wojskowych znajduje się jedno z największych zimowych nietoperzy w Polsce.Ze schronami wiążą się liczne legendy. Oprócz czarnej damy mamy tu też tunel śmierci, gdzie pokutuje duch rosyjskiego oficera.

&nbsp