Apartament Promyczek

Adres:

Adres: ul. Lipowa 151, 17-200 Hajnówka

GPS: 52.74851259333543, 23.60167018012237

Telefon: 508-183-733

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Apartament Promyczek znajduje się w odległości niecałych dwóch kilometrów od centrum Hajnówki. Położenie na skraju Puszczy Białowieskiej gwarantuje udany wypoczynek.

Apartament Promyczek – Oferta

Obiekt oferuje w sumie pięć miejsc noclegowych w trzech pokojach z dostępem do internetu i tv. Ceny zaczynają się już od 35 zł. Kuchnię wyposażono we wszelkie niezbędne sprzęty – mikrofalówkę, piekarnik, zmywarkę, talerze czy zestaw sztućców. Na miejscu bez kłopotu wypożyczymy rowery, korzystając z licznych okolicznych szlaków. Na podwórku wydzielono specjalne miejsce pod organizację spotkań przy grillu bądź ognisku.

Apartament posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci choćby łóżeczka czy wanienki. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zabraliśmy ze sobą w podróż. Recepcja służy pomocą przez całą dobę. Najmłodsi ucieszą się z placu zabaw zaopatrzonego w piaskownicę i huśtawkę. Na gości zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking, Zakwaterowanie zaczyna się o godz. 14 00, a kończy w dniu odjazdu o godz. 10 00.Jeśli posiadamy jakikolwiek problem z garderobą możemy skorzystać z opcji zlecenia prania.

Atrakcje i ciekawostki

Chlubą Hajnówki jest największa w Polsce dwupoziomowa cerkiew prawosławna. Sobór Świętej Trójcy został wybudowany według projektu prof. Aleksandra Gregorowicza w 1982 r.który połączył tradycję i nowoczesność. Wzrok przechodniów skierowany jest często na dzwonnicę o nieregularnym kształcie.Świątynia pomieści maksymalnie do pięciu tysięcy wiernych. Wnętrze obiektu pokrywają polichromie, co zgadza się z prawosławną tradycją.Środkowe drzwi określane są mianem Królewskich Wrót. Spotkamy na nich ikony Zwiastowania Najświętszej Marii Panny i czterech Ewangelistów. Po ich prawej stronie Królewskich Wrót odnajdziemy ikonę Zbawiciela i Matki Bożej. Na środku świątyni umieszczono panikadiło czyli żyrandol w postaci greckiego krzyża ozdobionego witrażami Bogarodzicy i słowiańskich świętych. W soborze naliczymy w sumie siedem ołtarzy, a główny z nich poświęcony jest Świętej Trójcy. W świątyni co roku odbywają się Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej – największy tego typu festiwal w Europie. Pierwsza edycja odbyła się w 1981 r. i od tej pory stanowi najważniejszą imprezę kulturalną w regionie. Festiwalowi towarzyszy zwykle wystawa zdjęć, która prezentuje kulturę prawosławną.