Takie bułki kupisz tylko w Augustowie!

podlaskie.tv

Dzień dobry, bardzo dziękuję za Wasze wsparcie! Podarowane "kawy" napędzą portal, pozwolą, by do artykułów dołączonych było dużo więcej wyjątkowych zdjęć i filmów. Pozdrawiam, Kamil Gopaniuk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na ministerialnej liście produktów tradycyjnych znajduje się ponad półtora tysiąca wyrobów. 64 z nich pochodzi z Podlasia. Stanowią one element dziedzictwa kulturowego regionu. Muszą powstawać w niezmienionej recepturze przez co najmniej 25 lat. Dziś weźmiemy na warsztat augustowską jagodziankę.

 

Tradycja wypieku takich bułek w rejonie Puszczy Augustowskiej sięga XVIII w. Mieszkańcy od lat doceniali owoce leśne jako doskonałą metodę wzmocnienia organizmu. Dlatego też czarna jagoda na stałe zagościła w kuilnarnym menu. Każda rodzina posiada własny sprawdzony przepis.

 

Jeden element zawsze będzie jednak wspólny – owoce muszą być świeże. Należy zapomnieć o marmoladach czy konfiturach. Tym co wyróżnia jagodzianki augustowskie od innych jest duża ilość nadzienia. Mówimy więc to o jagodziankach w owocowej wersji XXL. Bułkami zajadają się nie tylko mieszkańcy Augustowa, ale i turyści licznie odwiedzający kurort.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

13 + 20 =