Dom letniskowy

Adres:

Adres: Przewięź 16-300 Przewięź

GPS: 53.870202529975, 23.107814714313

Telefon: 512-456-452

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom letniskowy zlokalizowany jest w małej miejscowości Przewięź, tuż nad jeziorem Studzienicznym. Stanowi doskonałą ofertę dla wszystkich osób, które poszukują spokoju i wyciszenia.

Dom letniskowy – Oferta

Domek letniskowy można wynająć przez cały rok. Składa się on z pięciu pokoi, dając schronienie maksymalnie jedenastu gościom. Kuchnia jest w pełni wyposażona przez co nie będziemy mieli kłopotu by przygotować sobie posiłek. Kominek zaś zapewni dobry nastrój nawet w pochmurne dni. Domek, dzięki ogrodzeniu, zapewnia prywatność i bezpieczeństwo. Bezpośredni dostęp do jeziora umożliwia spełnienie każdej wizji wodnego szaleństwa. Sprzęt wypożyczymy na miejscu (łodzie, kajaki). Po dniu pełnym wrażeń czeka na nas relaks w saunie. Na podwórzu wydzielono specjalne miejsce do organizacji biesiad przy ognisku.

Atrakcje

Nad okolicznym jeziorem Studzienicznym zlokalizowane jest Sanktuarium Maryjne. Prowadzi do niego grobla połączona z lądem. Sama wieś powstała w drugiej połowie XVIII w. i do dziś stanowi ważne miejsce odpustowe, zwłaszcza w Zielone Światki. Świętość tego miejsca wiąże się jeszcze z czasami pogańskimi. Początki kultu maryjnego sięgają niezwykłych zdarzeń, które w chwili klęsk żywiołowych, uznane były za cudowne. Pobliska rzeczka zmieniała bowiem kierunek swego prądu, a na drzewie ukazała się Matka Boska. Pod koniec XIX w. wybudowano kaplicę w stylu neoklasycystycznym. Wewnątrz niej mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej, ukoronowany złotem papieskim w 1995 roku. Jest to XVIII-wieczna kopia dzieła z Częstochowy, a jej autor to dziś jest nie znany. Za jego wstawiennictwem dokonało się wiele uzdrowień fizycznych i duchowych. 9 czerwca 1999 r. Sanktuarium odwiedził szczególny gość – papież Jan Paweł II. Do Studzienicznej przypłynął on łodzią w dniu wolnym od apostolskiego trudu. Na cześć tego wydarzenia wybudowano pomnik, przedstawiający pielgrzyma z laską i różańcem. Umieszczono na nim pamiętne słowa ” Byłem to wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.

Informacje dodatkowe

Obiekt posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W cenie wynajmu znajduje się parking dla klientów. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zebraliśmy ze sobą w podróż.