Dom na Starym Gościncu Tiszyna

Adres:

Adres: Rutka 23A, 17-204 Dubicze Cerkiewne

GPS: 52.630289273876, 23.547900903504

Telefon: 663-651-997, 667-982-668

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Dom na Starym Gościńcu Tiszyna to kwatera agroturystyczna mieszcząca się we wsi Rutka. Położona na skraju Puszczy Białowieskiej, przy dawnym trakcie z Bielska do Kamieńca, zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku z dala od zgiełku miast. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1576 r. Nazwa ma związek z wydobyciem rudy, z której wytapiano żelazo.

Dom na Starym Gościńcu Tiszyna – Oferta

Gospodarstwo oferuje w sumie 12 miejsc noclegowych w pięciu pokojach z łazienkami. Do wyboru przyjezdni mają izby dwu i trzyosobowe. W pełni wyposażono kuchnia posiada samodzielny charakter. Serce domu stanowi przestronny salon z klimatycznym kominkiem. Na specjalnie życzenie klientów przygotowuje się w piecu kaflowym dania regionalne takie jak kiszka, babka ziemniaczana, a także swojski chleb. W sezonie letnim rozrywkom służy altana, w której odnajdziemy grill oraz wędzarnię. Tam też odbywają się warsztaty robienie kiełbasy. Na podwórzu wydzielono ponadto specjalne miejsce pod ognisko. Na terenie obiektu organizowane są różne imprezy okolicznościowe i przyjęcia firmowe. Dla osób aktywnych wypożyczane są rowery i kijki nordic walking.

Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci łóżeczka. Na gości zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking.Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Zakwaterowanie zaczyna się o godz. 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 11 00. Dzieci spędzą niejedną wesołą chwilę na placu zabaw z piaskownicą i huśtawką.

Atrakcje i ciekawostki

W okolicy miejscowości znajdują się liczne zalewy. Do najbardziej popularnych należy ten w Repczycach. Linia brzegowa rozciąga się na długości ponad 2 km. Zbiornik znajduje się pod opieką Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kleszczelach. Obecność ratowników WOPR gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Na miejscu możemy wypożyczyć sprzęt służący do rekreacji wodnej, taki jak kajaki czy rowery wodne. Ciekawą formą zorganizowania pobytu jest również organizacja ogniska w specjalnie wyznaczonych do tego miejsca. Miłośnicy gier zespołowych zagrają niejeden mecz siatkówki i koszykówki. Na zmotoryzowanych wczasowiczów czeka parking. Obszar zalewu zapewnia zaplecze sanitarne – wc i natryski. Wędkarzy przyciąga głównie zachodnia część zbiornika. W wodach czekają na nich takie gatunki jak szczupaki, okonie, leszcze, karpie, a nawet sum. Wędkowanie nie wymaga specjalnych zezwoleń – wystarczy karta.