Domki z Bajki

Adres:

Adres: os. Bachmaty 21, 17-204 Dubicze Cerkiewne

GPS: 52.642581013428, 23.440005755983

Telefon: 501-092-225

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.domkizbajki.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domki z bajki mieszczą się w małej miejscowości Dubicze Cerkiewne usytuowanej na skraju Puszczy Białowieskiej. Obiekt sąsiaduje z terenem rekreacyjnym zalewu Bachmaty. Oba obiekty zapewniają solidny wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku.

Domki z Bajki – Oferta

Bazę stanowi 14 miejsc noclegowych w pokojach dwu, trzy i czteroosobowych z dostępem do łazienki. Do wyboru mamy nocleg na pietrze domu bądź na parterze domku letniskowego. W pierwszym przypadku możemy skorzystać z dostawki. Izby o wysokim standardzie i klasycznym wyglądzie wykończono ciepłym świerkowym drewnem. Oba obiekty posiadają w pełni wyposażony aneks kuchenny. Odnajdziemy tam lodówkę, kuchenkę, czajnik, garnki, sztućce, talerze i kubki. Zakwaterowanie nie gwarantuje wyżywienia, lecz goście mają do swej dyspozycji pełną lodówkę. Na podwórku zadbano o wydzielenie miejsca do spotkań towarzyskich przy grillu bądź ognisku. Właściciele oferują ponadto wynajem sprzętu do rekreacji wodnej. Przez okolicę przebiega Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, co ucieszy nie jednego miłośnika wycieczek jednośladem.

W każdy pokoju zapewniono dostęp do internetu. Domki z Bajki posiadają udogodnienia dla rodzin z dziećmi w postaci łóżeczka, krzesełka do karmienia czy też wanienki. Na gości zmotoryzowanych czeka parking wliczony w cenę wynajmu. Zakwaterowanie zaczyna się o godz. 15 00, a kończy w dniu odjazdu o 12 00. Plac zabaw dla najmłodszych z piaskownicą, zjeżdżalnią, karuzelą i huśtawka, zapewni im wiele godzin rozrywki. Jeśli mamy problem z garderobą możemy skorzystać z opcji zlecenia prania na zamówienie.

W pobliżu znajduje się restauracja i zajazd serwujący tradycyjną kuchnię regionalną. W promieniu kilometra zlokalizowana jest też apteka, pub i dwa wiejskie sklepy spożywcze.

Atrakcje, ciekawostki

Głównym wydarzeniem, które odbywa się nad miejscowym zalewem jest ”Noc Kupały”.Organizowana w pierwszą sobotę po 12 lipca podkreśla wielokulturowy charakter Podlasia. Ma ona charakter wielopokoleniowy, lecz szczególnie atrakcyjna wydaje się być dla dzieci i młodzieży, którzy uczestniczą w programie artystycznym. Na scenie występują zespoły z Polski, Ukrainy i Białorusi. Prezentację obrzędu rozpoczyna przemarsz rozśpiewanego korowodu, a następnie puszcza się wianki do wody. Zabawa kończy się pokazem sztucznym ogni.