Domowe Spanie

Opłacone przez: KKW Trzecia Droga PSL–PL2050 Szymona Hołowni

Adres:

Adres: ul. Łąkowa 12, 18-400 Łomża

GPS: 53.18557169372322, 22.070711405217025

Telefon: 733-786-565

Email:

Strona internetowa: http://www.domowespanie.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Domowe Spanie to pokoje gościnne mieszczące się w centrum Łomży. Miasto jest malowniczo położone na wschód od Białegostoku w Dolnie Narwii na obszarze parku krajobrazowego.

Domowe Spanie – Oferta

Na bazę składa się w sumie dwanaście miejsc noclegowych w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych. Za najtańszy zapłacimy już 35 zł. Każda izba posiada dostęp do łazienki. Do dyspozycji gości jest przestronna kuchnia z wyjściem na taras. Nie zabrakło też bezprzewodowego internetu. Na klientów zmotoryzowanych czeka przestronny parking w cenie wynajmu. Jako, że z obiektu korzystają głównie osoby pracujące, konieczne jest przestrzeganie ciszy nocnej. Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które nam towarzyszą. Jeśli posiadamy problem z garderobą, istnieje opcja zlecenia prania. Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godzinie 16 00, kończy się o 10 00 przy wyjeździe.

Atrakcje

Najczęstszym punktem wypadowym Łomżynian jest Stary Rynek. Owy prostokątny plac znajduje się w śródmieściu, a jego główny budynek to zlokalizowany we wschodniej części ratusz. Powstał on w XIX w. według projektu Aleksandra Graffe. Podczas późniejszej przebudowy dobudowano do ratusza oficyny, przez co stworzono wewnętrzny dziedziniec. Wokół rynku możemy podziwiać odbudowane kamienice naśladujące styl barokowy. Zastąpiły one zniszczone w czasie drugiej wojny światowej klasycystyczne obiekty. Dzięki staraniom mieszkańców powstał deptak na ulicy Farnej. Wyłożono go bazaltową kostką, wkomponowano stylowe lampy i ławki. Ciekawa szczególnie jest rzeźba słynnej aktorki Hanki Bielickiej, której pomnik-ławka, zachęca do fotografowania.

W Łomży i okolicach możemy odwiedzić liczne obiekty sakralne. Jeden z nich to katedra św. Michała Archanioła wzniesiony w pierwszej połowie XVI w. Pierwszy Kościół Farny istniał już na wzgórzu św. Wawrzyńca ok. 1000 r. Katedra uległa zniszczeniu w wyniku potopu szwedzkiego . W latach 1691-1692 doszło do gruntownego remontu, w wyniku którego styl świątyni zmienił się z gotyckiego w barokowy. W czasie pielgrzymki do Polski, papież Jan Paweł II koronował słynący z łask obraz Matki Boskiej. W 2007 r. wybito monetę z cyklu Historyczne Miasta Polski, na której rewersie widnieje właśnie katedra.

&nbsp