Folwark Hutta

Adres:

Adres: Suwałki, ul. Huta 7

GPS: 54.1041608, 23.01823890000003

Telefon: 515 269 875

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.hutta.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Folwark Hutta to trzygwiazdkowy pensjonat powstały na bazie obiektu pochodzącego z XVIII w. Wówczas to zakon Kamedułów założył hutę szkła. Bliskość od centrum miasta oraz położenie przy Wigierskim Parku Narodowym zapewnia doskonałe warunki do wypoczynku.

Folwark Hutta – Oferta

Na Folwark składają się dwa budynki – Spichlerz i Dwojak. Ofertę noclegową stanowią dwa luksusowo wyposażono apartamenty, cztery dwuosobowe pokoje z podwójnymi łóżkami, a także siedem pokoi dwuosobowych z łóżkami pojedynczymi. Łącznie daje to 36 miejsc noclegowych. Na parterze spichlerza odnajdziemy dwa apartamenty, na piętrze z kolei izby dwuosobowe. W piwnicy możemy podziwiać zaś XVII-to wieczne freski. Wyposażenie wnętrz tworzy specyficzny kamedulski klimat. W budynku Dwojak zagospodarowano w sumie siedem pokoi typu twin z oddzielnymi łózkami. Tam też zaspokoimy apetyt w restauracji Komosianka. Wszystkie pokoje bez wyjątku wyposażono w łazienkę z prysznicem, ręczniki, telewizor, radio i lodówkę. Nie mogło zabraknąć też dostępu do bezprzewodowego internetu. Serwowane dania to kwintesencja regionalnych dań – sery, miód czy kindziuk. W lokalu mieści się maksymalnie do 60 osób, zaś w okresie letnim na tarasie przyjmie jeszcze 30 gości. W wakacje pracuje ona od godz.12 00 do 20 00, a poza sezonem do godz. 18 00. W piwnicach pokamedulskich organizuje się różnego typu imprezy okolicznościowe, zarówno kameralne, jak i nieco większe.Spotkaniom zawsze towarzyszy unikalna atmosfera.

Na terenie całego obiektu obowiązuje zakaz palenia. Goście nie muszą martwić się o brak gotówki, gdyż na miejscu zapłacimy kartą kredytową. Zakwaterowanie zaczyna się od godziny 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 11 00.

Folwark prowadzi gospodarstwo ekologiczne, produkując dobrej jakości zboża, jak pszenica, owies i orkisz, który jest coraz bardziej popularny wśród smakoszy.

Atrakcje

Nad jeziorem tuż przy granicy Parku można zauważyć zabudowania osady Hutta. Ślady po działalności gospodarczej zakonu Kamedułów stanowi zniszczona barokowa brama. Nazwa związana jest z hutą szkła, która mieściła się w niewielkiej odległości od folwarku. Okolice obiektu pełne są tras rowerowych dzięki czemu możemy wybrać się na wycieczkę. Na szlakach powstały Miejsca Obsługi Rowerzystów.

&nbsp