Hotel Hańcza

Adres:

Adres: UL. WOJSKA POLSKIEGO 2, 16-400 SUWAŁKI

GPS: 54.09207785861192, 22.928444357637318

Telefon: 500 600 644

Email: [email protected]

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel Hańcza zlokalizowany jest nad rzeką Czarną Hańczą i Zalewem Arkadia. Dzięki temu przyjezdni mają na wyciągnięcie ręki wszelkie atrakcje związane z turystyką wodną.

Hotel Hańcza – Oferta

Bazę stanowi ponad 200 miejsc noclegowych w pokojach jedno,dwu, trzyosobowych,a także apartamentach. Izby wyposażono w łazienkę, tv oraz telefony. W koszt noclegu wlicza się również śniadanie.

Obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. W ofercie hotelu znajdują się więc kompleksowe usługi dla miłośników jednośladów.

W skład kompleksu hotelowego wchodzą obiekty sportowe i rekreacyjne Ośrodka Sportu i Rekreacji. Odnajdziemy tam boiska, basen, pływalnię, saunę czy siłownię.Dzięki odpowiedniej sali hotel organizuje szkolenia, konferencje i imprezy okolicznościowe wszelkiego typu.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 10 00. W garażach możemy pozostawić auta osobowe i mini vany. Parking strzeżony przeznaczono dla autokarów i samochodów ciężarowych.

Atrakcje

Około 40 km od Suwałk mieści się st Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej. Prowadzi do niego grobla połączona z lądem. Sama wieś powstała w drugiej połowie XVIII w. i do dziś stanowi ważne miejsce odpustowe, zwłaszcza w Zielone Światki. Świętość wiąże się jeszcze z czasami pogańskimi. Początki kultu maryjnego sięgają niezwykłych zdarzeń, które w chwili klęsk żywiołowych, uznane były za cudowne. Pobliska rzeczka zmieniała bowiem kierunek swego prądu, a na drzewie ukazała się Matka Boska. Pod koniec XIX w. wybudowano kaplicę w stylu neoklasycystycznym. Wewnątrz niej mieści się cudowny obraz Matki Bożej Studzieniczańskiej, ukoronowany złotem papieskim w 1995 roku. Jest to XVIII-wieczna kopia dzieła z Częstochowy, a jej autor to dziś jest nie znany. Za jego wstawiennictwem dokonało się wiele uzdrowień fizycznych i duchowych. 9 czerwca 1999 r. Sanktuarium odwiedził szczególny gość – papież Jan Paweł II. Do Studzienicznej przypłynął on łodzią w dniu wolnym od apostolskiego trudu. Na cześć tego wydarzenia wybudowano pomnik, przedstawiający pielgrzyma z laską i różańcem. Umieszczono na nim pamiętne słowa ” Byłem to wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.