Goła Zośka

Adres:

Adres: Augustów 16-300 Augustów

GPS: 53.84466867598712, 22.97884270004124

Telefon: 602-486-438

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Goła Zośka to domek letniskowy położony jest na terenie kompleksu wypoczynkowego o tej samej nazwie, niecałe 2 km od Augustowa. Okolice zapewniają całą moc atrakcji, gwarantując udany urlop.

Goła Zośka – Oferta

Domek składa się z dwóch pokoi z łazienką (prysznic, woda, ciepła woda). Dzięki tarasowi możemy podziwiać pobliskie widoki. Doba wynajmu całości kosztuje 100 zł. Na zewnątrz wydzielono specjalne miejsce w celu organizacji biesiad przy grillu.

Atrakcje

Nad urokliwym jeziorem Rospuda odnajdziemy cypelek o nazwie ”Goła Zośka”, której to rzeźba stoi tam do dnia dzisiejszego. Istnieje kilka wersji na temat tego, kim była owa tajemnicza dama. Według jednej opowieści była to dziewczyna rzucająca wianki na wodę w celu wróżby miłosnej. Gdy wianek utknął w trzcinach, chciała go popchnąć, lecz straciła równowagę i utonęła. Inne podania mówią, iż pracowała jako podwójna agentka w czasach napoleońskich. Ukrywając się pod przykrywką handlarki zginęła tragicznie właśnie na cyplu. Kolejna wersja wskazuje na Zośkę, która walczyła okolicznych lasach w okresie powstania styczniowego.Uroczyste odsłonięcie rzeźby legendarnej Gołej Zośki nastąpiło 27 czerwca 2015 r. Posąg został wykonany z 3,5 tonowego piaskowca, który do Augustowa został przetransportowany z Gór Świętokrzyskich. Rzeźba przedstawia nagą kobietę naturalnych rozmiarów w pozycji siedzącej. Pomnik wykonał augustowski artysta, absolwent wydziału rzeźby ASP w Warszawie Waldemar Dziekoński, który od 30 lat żyje i pracuje w Kanadzie.Literackie rekonstrukcje różnych wersji legendy o Gołej Zośce zostały utrwalone w książce Goła Zośka – echa legendy autorstwa Barbary Ostaszewskiej, pomysłodawczyni i współrealizatorki posadowienia posągu.

Augustów jest niekwestionowaną stolicą sportów wodnych w północno-wschodniej Polsce. Każda osoba oswojona choć trochę z tym żywiołem powinna spróbować z przejażdżki nartami wodnymi. Wyciąg działa w mieście od 1999 r. Za jego uruchomienie, Polska Organizacja Turystyczna przyznała miastu prestiżowy tytuł atrakcji roku. Ma on łącznie 740 m długości i pozwala na rozwinięcie prędkości do 60 km/h. Sprzęt możemy wypożyczyć na miejscu. Nad bezpieczeństwem czuwają profesjonalni instruktorzy. Wyciąg przyciąga również profesjonalistów.Co roku w drugiej połowie sierpnia odbywają się Mistrzostwa Polski. Organizowane są w trzech kategoriach slalom, skoki i jazda figurowa.

Informacje dodatkowe

Właściciele w pełni akceptują zwierzęta towarzyszące nam w podróży. W cenie wynajmu znajduje się parking dla zmotoryzowanych klientów.