Hotel Aristo

Adres:

Adres: Kilińskiego 15 15-089 Białystok

GPS: 53.13196105287108, 23.165127242267317

Telefon: 85 740 89 00

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.aristohotel.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel Aristo zlokalizowany jest w centrum Starego Miasta i mieści się w zabytkowym budynku. Zaledwie 50 m dzieli przyjezdnych od Pałacu Branickich.

Hotel Aristo – Oferta

Do wyboru przyjezdni mają pokoje typu standard, deluxe, business i luxury. Ceny zaczynają się już od 200 zł. Pokoje standard o powierzchni do 15 m2 zapewniają dogodne warunki do wypoczynku. Nieco większe pokoje deluxe cechuje zaś odmienna aranżacja i przestronna łazienka. Na dłuższe pobytu nadają się pokoje business,gdzie odnajdziemy drewniane meble i wysokiej jakości tkaniny. Z pokoju luxury możemy cieszyć się widokiem na Park Branickich.

Hotel przygotował specjalną ofertę dla zakochanych. Pakiet obejmuje weekendową noc w łożu małżeńskim, kolację, śniadanie do pokoju, butelkę winy musującego oraz pobyt w saunie.

W obiekcie mieści się również hotelowa restauracja, która specjalizuje się w daniach nowoczesnej kuchni polskiej. Bar stanowi natomiast miejsce kameralnych spotkań i degustacji. Na parterze kamienicy organizację szkoleń czy imprez okolicznościowych umożliwiają dwie sale konferencyjne. Ich łączna powierzchnia to 78 m2, zapewniająca ponad 80 miejsc siedzących w układzie teatralnym. Wyposażono je w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny, rzutnik,flipchart i ekran.

Informacje dodatkowe

Na terenie obiektu mogą przebywać zwierzęta, lecz za dodatkową opłatą.Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 12 00 w dniu odjazdu. Nie musimy martwić się o brak gotówki, gdyż zapłacimy kartą kredytową. Cały hotel objęty jest siecią bezprzewodowego internetu. Recepcja służy pomocą przez całą dobę. W ceni wynajmu znajduje się również pobyt w saunie.

Atrakcje

W niewielkiej odległości od hotelu znajduje się Pałac Branickich. Został on wybudowany w celach obronnych w XVI w. przez rodzinę Wiesiołowskich, ówczesnych właścicieli miasta.Rozwój nastąpił głównie jednak w czasie panowania rodu Branickich. Pod koniec XVII w. rozpoczęto przebudowę zamku na barokowy pałac. Ze względu na liczne piękne ogrody miasto zaczęto nazywać Wersalem Podlasia. Po śmierci Jana Klemensa Branickiego obiekt sprzedano by stać się Letnią Rezydencją Carów. Jako że założono w nim instytut Panien Szlacheckich, stracił on swój rezydencjonalny charakter.