Hotel Colnus

Adres:

Adres: ul. Strażacka 1, 18-500 Kolno

GPS: 53.40777313342394, 21.93327859236865

Telefon: (86) 211-51-15, 795-406-903

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://colnus.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel Colnus mieści się w budynku dawnej synagogi żydowskiej wzniesionej w XIX w. Położenie na trasie prowadzącej do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, umożliwia bezproblemowy dojazd.

Hotel Colnus – Oferta

Goście mogą wybrać pokoje dwu i trzyosobowe. W cenę wynajmu wliczone jest już śniadanie. Każdy pokój może stać się naszym miejscem do pracy w zaciszu, a to dzięki wyposażeniu w komputer z monitorem, biurko i wygodny fotel. Nie mogło zabraknąć też łazienki z prysznicem. Każdy turysta ma zapewniony dostęp do szybkiego bezpłatnego internetu. Cena za nocleg zaczyna się od 120 zł.

Restauracja hotelu Colnus serwuje głównie dania kuchni polskiej i włoskiej. Specjalizuje się w organizacji i obsłudze różnych imprez okolicznościowych takich jak wesela czy studniówki. Hotel dysponuje ponadto dwiema salami konferencyjnymi. Większa z nich pomieści do trzystu osób. Odnajdziemy tam dwie antresole, które stanowią dodatkową powierzchnię do wykorzystania.Dzięki sprzętowi audiowizualnemu (projektor, flipchart,mikrofon bezprzewodowy) każde szkolenie czy prezentacja wypadnie pomyślnie. Sale na życzenie klienta można dowolnie zaadoptować za niewielką opłatą.

Historia obiektu

Budynek pierwotnie wzniesiono w kształcie prostokąta. We wschodniej ścianie, która symbolicznie skierowana jest w kierunku Jerozolimy, zamieszczono świętą skrzynię Aron Ha Kodesz wraz ze świętą księgą- Torą. Synagoga przez lata stanowiła miejsce kultu, ale też spotkań i i imprez kulturalnych. W czasie II Wojny Światowej, antysemickie działania nazistów, doprowadziły do jej spalenia. Przetrwał jedynie oryginalny rozkład pomieszczeń – babiniec i główna sala z filarami. Po zakończeniu okupacji synagoga została odnowiona i przekształcona w wiejski dom towarowy, by następnie stać się magazynem warzyw. Po 1989 r. budynek nie spełniał żadnej roli użytkowej. Dopiero po kapitalnym remoncie w 2009 r. mógł przyjąć pierwszych gości jako hotel i restauracja.

Informacje dodatkowe

Zmotoryzowani goście mogą zostawić swoje auta na bezpłatnym parkingu. Jeśli zapomnieliśmy gotówki – uratuje nas karta kredytowa, gdyż tak też uiścimy opłatę. Obiekt posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Doba hotelowa zaczyna się od 14 00 w dniu przyjazdu, a kończy się o 12 00 w dniu odjazdu.