Hotel Esperanto

Adres:

Adres: ul. Legionowa 10, 15-099 Białystok

GPS: 53.13117103246218, 23.159273386297627

Telefon: (85) 740 99 00

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.hotelesperanto.net/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Hotel Esperanto mieści się w samy centrum Białegostoku. Sąsiedztwo obiektu stanowi Pałac Branickich, Park Planty i Rynek Miejski. W okolicy odnajdziemy również istotne instytucje czy urzędy. Miejsce powstało z inspiracji postaci Ludwika Zamenhofa, który jest twórcą międzynarodowego języka esperanto.

Hotel Esperanto – Oferta

Na bazę hotelową składają się 34 komfortowe pokoje (typu standard i superior) i 2 apartamenty. Ceny zaczynają się już od 220 zł. Pokoje standard wyposażono w klimatyzację oraz w łazienkę z prysznicem i zestawem kosmetyków. Ponadto zamieszczono w nich mini bar, telefon,tv, radio czy zestaw do parzenia kawy/herbaty. Dwuosobowe pokoje superior posiadają większą powierzchnię i składają się sypialnej i wypoczynkowej. Oprócz indywidualnie sterowanej klimatyzacji odnajdziemy tam sofę, a także wyposażenie opisywane wyżej przy pokojach typu standard. Apartamenty składają się z salonu i sypialni, która to połączona jest z łazienką. Ich łączna powierzchnia to 50 m2. Swoje wartościowe rzeczy możemy zaś przechować w sejfie. Ceny wynajmu zaczynają się od 490 zł.

Hotel Esperanto idealnie nadaje się jako miejsce organizacji spotkań biznesowych. Służą do tego 3 klimatyzowane sale konferencyjne (Planty, Antresola, Kameralna). Największa z nich pomieści maksymalnie 110 osób. Na czas trwania eventów zapewniana jest pełna obsługa gastronomiczna. Sale wyposażono w takie sprzęty, jak tablica flipchart, rzutnik, ekran czy projektor multimedialny.

Restauracja Kawelin, wykorzystywana jest do obsługi różnego typu imprez okolicznościowych, jak chrzciny, komunie lub wesela. Dania są tworzone na bazie regionalnych produktów a następnie łączone z trendami kulinarnymi. Nazwa restauracji nawiązuje do byłego prezesa Jagiellonii Białystok, Mikołaja Kawelina.

Informacje dodatkowe

Na miejscu bez problemu dokonamy transakcji kartą płatniczą. Recepcja służy pomocą przez 24h. Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi, w postaci łóżeczka dziecięcego czy krzesełka do karmienia. Na klientów zmotoryzowanych czeka płatny parking (38 zł za dzień). Zameldowanie zaczyna się o 14 00, a kończy w dniu odjazdu o 12 00. Hotel oferuje usługę budzenia na życzenie. Wszystkie pokojowe kołdry i poduszki posiadają właściwości antyalergiczne. Obiekt gwarantuje dostęp do bezprzewodowego internetu.