Jak tworzyć skuteczna reklamę? Wybierz Google i nie płać kroci za efektywny marketing

O efektywności kampanii marketingowej dla Twojego przedsiębiorstwa powinny świadczyć nie tylko wyniki wygenerowane przez taką promocję, ale również koszt poniesiony na reklamę. W tym artykule podpowiemy Ci, jak z tego pierwszego czynnika wycisnąć maksimum, jednocześnie dbając o prawidłową optymalizację budżetu. Dzięki wyszukiwarce Google nie musisz płacić kroci za marketing, aby móc liczyć na liczne grono nowych partnerów biznesowych. Sprawdź!

Vademecum wiedzy na temat kosztów marketingu w Google. Zagrajmy w otwarte karty

Podczas prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, każda wydana złotówka ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza na marketing, gdzie aby oczekiwać zwrotu zainwestowanych pieniędzy, należy wybrać odpowiednio skuteczną strategię marketingową. Za liderów promocji w dzisiejszych czasach uznaje się usługi dostarczane przez Google – pozycjonowanie stron internetowych oraz płatne linki, czyli kampanie Google Ads. Obie formy reklamy, mimo iż realizowane w tym samym miejscu, różnią się od siebie sposobem rozliczenia reklamodawcy z agencją marketingową bądź też bezpośrednio z Google. Sekcja sponsorowana charakteryzuje się płatnością wyłącznie za realne kliknięcie w komunikat promocyjny. To metoda PPC, uwielbiana przez wielu właścicieli firm. Oprócz tego, realizując kampanie Google Ads, należy liczyć się z kosztem prowizyjnym dla specjalistów. Rzadko kiedy zdarza się, żeby tego typu reklamy prowadzone były samodzielnie. Podobnie wygląda SEO. W tym przypadku jednak mowa o stałej opłacie abonamentowej, całkowicie niezależnej do ilości wejść na portal. Często w ramach zamówionej sumy znajduje się już część pieniędzy odliczona za obsługę, optymalizację bądź pozyskiwanie wysokiej jakości odnośników do witryny.

Decydując się na pozycjonowanie stron internetowych, często już na początku okresu rozliczeń wiesz, ile dokładnie zainwestujesz w swoje działania SEO. Wiele profesjonalnych agencji lubi grać z Klientami w otwarte karty. Transparentność współpracy powoduje brak ukrytych kosztów. Przy pozycjonowaniu mowa bowiem o konieczności zapewnienia budżetu na bieżące działania. Dobry pakiet SEO powinien zawierać już opłaty za publikację artykułów, działania link buildingu czy chociażby pracę copywritera, marketera bądź webmasterów.”

Źródło: https://afterweb.pl/google-ads-adwords/

Co wpływa na wysokość opłat za pozycjonowanie i Google Ads? Poznaj odpowiedź ekspertów

W obu przypadkach odpowiedź na to pytanie może być uniwersalna i brzmieć: poziom konkurencji. To, ile dokładnie zapłacisz za profesjonalne pozycjonowanie stron internetowych lub płatne linki Google Ads, silnie uzależnione jest od najgroźniejszych rywali w branży. Mocno obsadzone gałęzie rynkowe charakteryzują się koniecznością wydania zauważalnie większych pieniędzy od nisz. Co jednak warte uwagi, doświadczeni specjaliści z agencji reklamowej AFTERWEB podkreślają, że marketing w Google pod względem atrakcyjności kosztów i efektywności znacząco góruje nad alternatywami w postaci social media marketingu, promocji radiowo-telewizyjnej czy chociażby billboardów w centrum dużego miasta. Dla działań SEO i Google Ads nie bez znaczenia pozostaje także rodzaj obranej strategii marketingowej. Cały ekosystem od amerykańskiego giganta opiera się o słowa kluczowe. Im są one popularniejsze, tym większa konkurencja, a co za tym idzie większy koszt promocji. Istnieją jednak sprawdzone i dozwolone sztuczki na przechytrzenie ogólnopolskich rywali. Eksperci zalecają zwiększenie lokalnej rozpoznawalności marki, optymalizację fraz do wyłącznie tych sprzedażowych czy umiejętne poszukiwanie wartościowych kliknięć.

Materiał Partnera