Kwatera prywatna

Adres:

Adres: Augustów, ul. Staszica 4 16-300

GPS: 53.85335298199889, 22.967107771196993

Telefon: (87) 643-05-33

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kwatera prywatna mieści się niemal w samym sercu Augustowa. Dzięki temu przyjezdni mogą czerpać garściami z całej masy atrakcji miasta.

Kwatera prywatna – Oferta

Dom jednorodzinny dzieli od plaży jedynie 300m. Za wynajem pokoju zapłacimy od 150 do 200 zł. w zależności od pory roku. W ofercie znajdują się również dwa drewniane domki położone na półwyspie jeziora Rospuda. Na zewnątrz wyodrębniono specjalne miejsce do organizacji imprez przy ognisku bądź grillu. Liczne wypożyczalnie sprzętu umożliwiają aktywny wypoczynek.Szczególnie polecana jest szkoła windsurfingowa, dzięki której podszkolimy swe umiejętności w jeździe na desce.

Atrakcje

Puszcza Augustowska stwarza doskonałe warunki do pieszych wycieczek i spacerów z kijkami (nordic walking). Koniecznie trzeba zabrać za sobą wygodne buty i aparat fotograficzny. Lasy iglaste wzbogacają powietrze o tlen, produkują też olejki eteryczne, sprzyjając aktywności. Ścieżki dydaktyczne liczą od kilku do kilkudziesięciu kilometrów. Jedna z mniej wymagających nosi nazwę ”Kozi Rynek” prowadząc przez rezerwat o tej samej nazwie. Obejmuje on tereny, które w okresie powstania styczniowego, były miejscem stacjonowania największego oddziału na Augustowczyźnie. W celu upamiętnienia tych wydarzeń zbudowano pomnik. Na trasie ścieżki liczącej 2 km, odnajdziemy liczne tabliczki informacyjne, zdecydowanie ułatwiające poruszanie się po terenie. Atrakcje Augustowa i okolic nierozerwalnie wiążą się z wodą.

Nad przepływającą przez miasto rzeką Nettą oraz licznymi jeziorami, corocznie organizowane są przyciągające tłumy imprezy. Najbardziej widowiskowy wydaje się być konkurs reklamujący się pod hasłem ”Co ma pływać nie utonie”. Zwycięski team może zgarnąć, oprócz pucharu, nawet do 7 tys.zł. nagrody. Zadaniem uczestników jest zbudowanie jak najbardziej oryginalnych konstrukcji pływających. Oczywiście nie mogą one mieć seryjnego charakteru, a jedynie amatorski wydźwięk. Konkurencja zaczyna się ”wodowaniem” pojazdu, a następnie konieczne jest przepłynięcie przez wyznaczonej trasy w określonym czasie. Jury ocenia przede wszystkim oryginalność łodzi. Imprezę od lat wspomaga Polskie Radio Białystok, a towarzyszą jej koncerty największych gwiazd piosenki.

Informacje dodatkowe

Na terenie obiektu odnajdziemy bar, gdzie zaspokoimy pragnienie i apetyty. W cenie wynajmu znajduje się już parking dla przyjezdnych.