Kwatera Prywatna i Domek Letniskowy

Adres:

Adres: Augustów, ul. Wrzosowa 17

GPS: 53.85109031113549, 22.966452278794577

Telefon: 781-114-606

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kwatera prywatna i domek letniskowy znajdują się w centrum ”najfajniejszego miasta w Polsce” czyli Augustowa. W sąsiedztwie zlokalizowane są liczne atrakcje, dzięki którym odnajdziemy przyjemność z urlopu.

Kwatera Prywatna i Domek Letniskowy – Oferta

Ofertę stanowi czteroosobowy domek,który można wynająć już od 35 zł od osoby. Składa się on z pokoju, kuchni i łazienki. Bliskość jeziora Necko sprawia, że wykorzystamy nie jedną chwilę na wodne szaleństwa. Na posesji goście mają do dyspozycji altanę i miejsce do grilla.

Atrakcje

Położenie centrum miasta sprawia, że można skorzystać z wszelkich dobrodziejstw jakie oferuje nam nowoczesny Augustów. Na pierwszy plan wysuwa się Kanał Augustowski. Powstał on w XIX wieku jako skutek wojny celnej między Królestwem Polskim a Prusami. Utrudniony dostęp do Bałtyku, uniemożliwiał eksport i import towarów. W wyniku porozumienia rządu Polskiego i Rosyjskiego, postanowiono wykorzystać w szerszej skali transport śródlądowy. Cała trasa miała składać się pierwotnie z dwóch części – Kanału Windawskiego i właśnie Augustowskiego.Obecnie umożliwia on żegludze organizację przewozów pasażerskich. Pierwsze wycieczki miały miejsce w 1953 r. Na taką formę wypoczynku, decyduje się rocznie około 100 tys. turystów. Sezon żeglugowy rozpoczyna się w kwietniu i trwa do późnej jesieni. Do dyspozycji gości żegluga oddaje statki (Sajno, Serwy) mieszczące do 200 chętnych. Z kolei katamaran Swoboda zabierze na pokład 330 osób. Szczególnym powodzeniem cieszą się rejsy do Studzienicznej z postojem w Sanktuarium Maryjnym. W 1999 r. odwiedził je, w czasie swej pielgrzymki, papież Jan Paweł II. Na cześć tego wydarzenia trasa nazywana jest szlakiem papieskim.

Od 2014 roku po jeziorach augustowskich pływa jednostka stylizowana na jaćwieską łódź wojenną. Podczas rejsu statkiem Jaćwież przez Dolinę Rospudy możemy przenieść się w czasy, kiedy panowali Jaćwingowie, poznać ich historię, ubiory, dowiedzieć się jak żyli w tamtych czasach.Jedną z głównych atrakcji w czasie lata są rejsy stylizowane 11-osobowymi gondolami. Odbywają się one codziennie, lecz istnieje także opcja ich zamówienia. Na gondolach można organizować różnego typu imprezy. Goście posiadają także wpływ na obranie konkretnej trasy.

Informacje dodatkowe

Dla gości przygotowano bezpłatne miejsca parkingowe.