fot. LTG Link

Marzysz o przejażdżce świątecznym pociągiem? Teraz jest okazja!

Zapewne kojarzycie takie miniaturowe zabawki ze świątecznymi pociągami, które krążą po torach jako ozdoba choinkowa lub jako element dekoracji świątecznej? A gdyby tak wsiąść do środka i przejechać się pięknym świątecznym pociągiem? Otóż tak się składa, że teraz jest doskonała okazja. Dzięki temu, że jesteśmy kolejowo połączeni z Wilnem.

W tegorocznej odsłonie świątecznych pociągów LTG Link (kolejowy przewoźnik litewski), pasażerowie będą mogli poczuć atmosferę świąt, korzystając z trzech różnych tras pociągów: popularnych połączeń między Wilnem a Kownem oraz Wilnem a Kłajpedą, a także wspólnej trasy do Warszawy (przez Białystok) na trasie z Wilna do Mockavy, oferowanej przez Go Vilnius. Świąteczne pociągi kursują od 1 grudnia do 7 stycznia, kontynuując zimową tradycję użycia dekoracji inspirowanych starymi pociągami, antykwariatem i innymi elementami opowiadającymi historie. W ciągu ostatnich dwóch lat na festiwalowych pociągach podróżowało ponad 74 470 tysięcy osób, z czego prawie 14 543 tysiące osób zdecydowało się przesiąść z podróży własnym pojazdem na podróż pociągiem​.

Bilety na popularne połączenia świąteczne na trasach Wilno–Kowno i Wilno–Mockava można kupować wyłącznie z wyprzedzeniem, aby zapewnić płynne i przyjemne podróże, zwłaszcza w najpopularniejsze dni podróży, jak piątki, soboty i święta. Kontrolerzy będą sprawdzać bilety przed wejściem na pokład pociągu świątecznego​.

Żeby skorzystać z połączenia – należy wykupić bilet kolejowy z Białystok – Mockava/Kowno/Wilno, a następnie kupić bilet na wybrane połączenie z rozkładu jazdy poniżej. Niezależnie od kupionego biletu – pierwsza przesiadka czeka nas w Mockavie na koleje litewskie, którymi dojedziemy albo do Kowna albo do Wilna. Jeżeli uda nam się zarezerwować połączenie na świąteczny pociąg z Mockavy, to tu rozpoczniemy swoją magiczną podróż świątecznym pociągiem.

Rezerwować bilety na świąteczny pociąg można tutaj:

https://ltglink.lt/en