Możesz pomóc 8-latkowi. Olaf ma zdiagnozowany autyzm dziecięcy, padaczkę skroniową i problem z detoksykacją wątroby.

8-letni Olaf Walczak ma zdiagnozowany autyzm dziecięcy, padaczkę skroniową i problem z detoksykacją wątroby. To całkiem spory bagaż jak na dziecko. Mimo to, Olaf jest pogodnym chłopakiem, ciekawym świata. Zaburzenia niestety znacznie utrudniają mu kontakt z otoczeniem. Wymaga pomocy w prostych czynnościach. Rodzice jak i Olaf to Walczaki nie tylko z nazwiska. Każdego dnia robią wszystko, by w przyszłości 8-latek był samodzielny. Do tego potrzebna jest terapia sensoryczna, logopedyczna i psychologiczna. Do tego badania, leki, suplementy, odpowiednia dieta. To wszystko niestety kosztuje krocie i jest poza zasięgiem finansowym rodziny.

Dlatego jest okazja, by wspomóc ich w tej nierównej walce. Jednym ze sposobów jest przekazanie 1,5 proc. podatku. Lata lecą, Olaf cały czas rośnie. Jeżeli teraz dzielnie wszystko przepracuje, to w przyszłości będzie miał szansę na normalne życie.

Żeby pomóc w rehabilitacji Olafa, wystarczy w rozliczeniu rocznym PIT wpisać w rubryce

Nr KRS: 0000037904

, a w polu obok wyliczyć i wpisać wnioskowaną kwotę. W rubryce “Informacje uzupełniające – Cel szczegółowy 1,5%” należy napisać:

35213 Walczak Olaf

Obok tych informacji należy jeszcze zaznaczyć w zeznaniu podatkowym “Wyrażam zgodę”. Wtedy 1,5 proc. rocznego podatku trafi na pomoc chłopakowi.

Jeżeli chcecie pomóc w inny sposób, możecie wpłacić darowiznę bezpośrednio poprzez adres www.dzieciom.pl/podopieczni/35213

Kontakt do rodziców: [email protected], telefon: +48 570 200 321