Adres:
Adres: ul. Białostocka 86, 17-100 Bielsk Podlaski
GPS: 52.78753503551691, 23.188437378346862
Telefon: (85) 730-66-13, 502-545-475
Email:
Strona internetowa:
Godziny otwarcia:
Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:
Sobota:
Niedziela:
Położenie
Noclegi pracownicze znajdują się przy trasie Białystok-Lublin, na drodze krajowej nr 19. Bielsk Podlaski był niegdyś miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego.Pierwsze ślady osadnictwa pochodzą już z II w. p.n.e.
Noclegi pracownicze – Oferta
Na wynajem przeznaczono 10 pokoi dwuosobowych oraz 2 pokoje trzyosobowe. Każdy z nich wyposażono w łóżko, czystą pościel, szafki nocne i szafę. Nie zabrakło również bezprzewodowego dostępu do internetu. Goście mają do dyspozycji dwie w pełni funkcjonalne kuchnie, dwie jadalnie, pięć łazienek oraz jedno oddzielne wc. O brak nudy zadba sala gier czy sala telewizyjna. Cały obiekt objęto klimatyzacją. Dla klientów biznesowych zapewnia się takie urządzenia jak ksero czy faks. Jeśli posiadamy jakikolwiek problem z garderoba możemy skorzystać z opcji zlecenia prania.Zakwaterowanie zaczyna się o godzinie 14 00 w dniu przyjazdu, a kończy o 12 00 w dniu odjazdu. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking
Atrakcje, ciekawostki
Zwiedzając Bielsk Podlaski natkniemy się na liczne budowle sakralne. Jedną z nich jest drewniana cerkiew św. Michała Archanioła. Działka pod budowę została podarowana przez samego króla Zygmunta I Starego, lecz sama świątynia powstała ze składek wiernych. Przeważająca część konstrukcji pochodzi z końca XVIII w. Wiele fragmentów w tym też dzwonnicę dobudowano w późniejszym okresie. Cerkiew posiada oprócz głównej wieży, jeszcze trzy mniejsze. Ikony zdobią świątynię zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.Ponad wejściem zauważymy ikonę jej patrona – św. Michała Archanioła. Na tyłach obiektu umieszczono baptysterium, a tuż przy niej dom parafialny.Wnętrze cerkwi nie jest dostępne dla turystów.
Miejscem pierwotnego grodu bielskiego, datowanego na XII w, jest tzw.”Łysa Górka”. Obecnie mieści się ona na terenie miejskiego parku, pomiędzy rzekami Białą i Lubką. Góra jest sztucznym usypiskiem o wielkości siedmiu metrów. W obrębie grodu stanął zamek, który stanowił siedzibę władz sądowych.Zamek, dzięki otaczającym go rzekom i bagnom, doskonale nadawał się do obrony przed wrogiem. W 1379 r. nie wytrzymał jednak drugiego najazdu krzyżackiego. Szybka odbudowa umożliwiła późniejsze odwiedziny zamku przez królów, jak choćby Władysława Jagiełłę.