fot. UM Augustów

Osiedle Przylesie w Augustowie przejdzie odnowę. Powstaną uliczki, chodniki, parkingi.

Będzie też boisko, plac zabaw i oświetlenie. Taki wygląd osiedla zaplanowano wspólnie z mieszkańcami. To oni wskazali co jest dla nich najważniejsze. Konsultacje zakończyły się głosowaniem nad wyborem koncepcji. Kolejnym etapem były uzgodnienia i zdobywanie niezbędnych pozwoleń. Wszystkie formalności już zostały zakończone. Czas na prace budowlane. Kiedy patrzy się na to wszystko z perspektywy Białegostoku można doznać ciężkiego szoku. W stolicy województwa to urzędnicy wiedzą wszystko najlepiej, planują tak, że mieszkańcy mają coś do powiedzenia gdy urządzą protest. Natomiast najbardziej zadowolony zawsze jest jakiś deweloper.

W Augustowie na rewitalizację Osiedla Przylesie pozyskano 5 milionów złotych dofinansowania. Burmistrz od początku kadencji podkreślał, jak ważna jest dla niego rewitalizacja jednego z najstarszych osiedli w Augustowie. (W Białymstoku – najstarsze osiedle poszło w dużej mierze z dymem, a na zgliszczach zbudowano bloki – dop. red).

Koncepcja rewitalizacji „Przylesia” to wynik prac mieszkańców, urzędników, radnych oraz projektantów. Augustowianie chętnie brali udział w konsultacjach i dzielili się uwagami. Na Osiedlu Przylesie pojawią się nowe chodniki, plac zabaw, boisko, bogata zieleń, miejsca parkingowe. Znikną z kolei bariery architektoniczne – jak przy każdej nowej, miejskiej inwestycji. To komfort i poprawa jakości codziennego życia mieszkańców kształtowała projekt rewitalizacji osiedla. – Osiedle Przylesie od to jeden z moich priorytetów w tej kadencji. Zadanie było wymagające, ale konsekwencja i determinacja przynoszą efekty. – powiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

Wykonawcy planują rozpocząć prace tak szybko, jak to możliwe. Osiedle ma być gotowe za maksymalnie 15 miesięcy.