Politechnika Białostocka szuka młodzieży do testów

Cyfrowa Platforma Zdrowia Młodzieży powstaje w ramach międzynarodowego projektu, w którym liderem jest uczelnia z Turcji. Tymczasem Politechnika Białostocka wspomaga ten projekt. Poszukuje studentów, którzy zechcieliby przetestować opracowane rozwiązania. Potrzebne są osoby kreatywne, które wniosą  także własne pomysły na rozwijanie funkcjonalności tejże platformy.

Aplikacja ma za zadanie połączenie wolontariuszy z pacjentami. W jej ramach ma być możliwe przeprowadzanie konsultacji lekarskich poprzez połączenie na żywo z wideo. Ponadto mają być też możliwe spotkania z trenerami jogi, fitness, konsultacje z dietetykami. Jest to miejsce dedykowane dla młodych osób. Warto jednak podkreślić, że jeżeli tego typu rozwiązanie ma być nowoczesne, to nie może być po prostu kolejną aplikacją do wideorozmów. Miejmy nadzieję, że zaoferuje ona coś więcej. Zainteresowani testowaniem powinni się zgłaszać do kierownika projektu – profesora Arkadiusza Mystkowskiego. Jego e-mail to [email protected].

Ogólnie zauważalny jest trend rozwoju tak zwanych “cyfrowych terapii”. To takie formy terapii, w których wykorzystywane są technologie cyfrowe do udzielania pomocy pacjentom. Mogą to być na przykład aplikacje na telefon, platformy internetowe lub gry terapeutyczne. Cyfrowe terapie są często wykorzystywane jako uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia i mogą pomóc pacjentom w radzeniu sobie z różnymi problemami, takimi jak lęk, depresja czy trudności w relacjach z innymi ludźmi.