Słodka rywalizacja. Pszczelarze wybierają najlepszy miód.

Narwiański Park Narodowy kultywuje wiele tradycji. Jedną z nich jest biesiada miodowa w Kurowie. Impreza przyciąga zarówno osoby zajmujące się pszczelarstwem, jak i zwykłych smakoszu miodu. Początki biesiady były raczej skromne. Nikt nie spodziewał się, że wydarzenie po szesnastu latach zyska takie rozmiary. Na pierwszej edycji pojawiło się tylko czterech wystawców. Teraz przybywa ich ponad dziesięć razy więcej. Głównym punkt imprezy to wybór najlepszego miodu. Rywalizacja trwa na całego.

 

O pozytywnych właściwościach miodu nie trzeba nikogo przekonywać. Niejednego uratował od objawów jesiennego przeziębienia. Na układ odpornościowy dobrze robią również miodowe nalewki, które oczywiście można skosztować na biesiadzie. Polskie miody cieszą się popularnością na całym globie. Nie, to nie przesada. Co roku eksportuje się 200 tys. litrów. Zajadają się nim zarówno dzieci, jak i dorośli.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>