25 tysięcy świec na wigilijne stoły czeka w parafiach. To nie towar tylko prawdziwa pomoc.

„Świeca, która tworzy polską wigilię” – pod takim hasłem rozpoczęła się 29. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, którą prowadzi Caritas Archidiecezji Białostockiej. Organizacja przygotowała 25 tysięcy świec, które zapłoną na wigilijnych stołach. Jak co roku, zysk ze sprzedaży wesprze dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. Świece można nabyć w każdej parafii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na wsparcie prowadzonych w archidiecezji dzieł: wypoczynku dzieci z ubogich rodzin, współfinansowanie ich leczenia i rehabilitacji, a także dofinansowanie ośrodków potrzebujących stałego wsparcia, takich jak Dom Matki i Dziecka w Supraślu, Rodzinny Dom Dziecka w Białymstoku, czy chociażby wsparcie ośrodka terapii nieletnich „Metanoia” w Czarnej Białostockiej.

Warto pamiętać, że świeca jest „cegiełką”, a nie towarem czy produktem dekoracyjnym. Pozwala budować lepszą codzienność dla dzieci, które korzystają z pomocy Caritas oraz ich rodzin. W tym roku część dochodu przeznaczona będzie także na rozwój placówek dla dzieci w krajach Trzeciego Świata i pomoc na Ukrainie. Pracownicy Caritas Archidiecezji Białostockiej zachęcają również do włączenia się w kolejną edycję ogólnopolskiej akcji Paczka dla Ukrainy. Od wybuchu wojny na Ukrainie organizacja przekazała już do naszych sąsiadów ponad 30 ton żywności, środków higienicznych i artykułów medycznych.

Caritas Archidiecezji Białostockiej działa na rzecz ludzi potrzebujących już od kilkudziesięciu lat. Organizacja prowadzi szereg działań charytatywnych, w tym m.in. pomoc dla osób bezdomnych, dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej, dla osób starszych i niepełnosprawnych. Caritas realizuje swoje działania przede wszystkim dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu ze strony wiernych oraz instytucji i firm zaangażowanych w działalność charytatywną. Organizacja działa także we współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami o podobnych celach.