Featured Video Play Icon

Szczęka opada! Disco polo przy tym się chowa. Guzowianki śpiewają znany hit.

Każdy, kto był na jakiejś podlaskiej biesiadzie albo innej imprezie na wsi na pewno słyszał ten utwór. Lipka to znany, często grany i śpiewany hit folkowy. Tym razem został wzięty „na warsztat” przez Guzowianki, które nagrały świetny utwór, a do tego nagrano naprawdę swojski, podlaski, klimatyczny teledysk.

A na nim możemy podziwiać niezwykły klimat polskiej wsi, łącząc śpiew, muzykę i taniec. Gościnnie zatańczył zespół ZPiT Podlasie Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie pod kierownictwem Wiktorii Burdak oraz Patryka Olszewskiego. Sam zespół Guzowianki jest prowadzony przez fundację zarejestrowanej w Wierzbicy pod Radomiem. Na teledysku możemy podziwiać jednak podlaskie Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Podobne kadry mogliśmy oglądać już w innym teledysku – wyprodukowanym przez Donatana, gdzie śpiewała Cleo. „My Słowianie” swego czasu było wielkim hitem. Nawet można było obejrzeć występ na Eurowizji. Miejmy nadzieję, że teledysk Guzowianek powtórzy sukces „My Słowianie”.