Featured Video Play Icon

Wakacje 2023. Podglądanie łosi i ptaków w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Ta kładka ma 400 metrów i zapewnia unikalne doświadczenia podglądania łosi i ptaków. A to wszystko w Biebrzańskim Parku Narodowym, który zachwyca odwiedzających swoją bogatą florą i fauną. Dlatego, jednym z niezwykłych miejsc, które warto tam odwiedzić to “Długa Łuka”. Ta specyficzna ścieżka cieszy się dużą popularnością ze względu na możliwość napotkania łosia, który jest przecież symbolem tego miejsca i chętnie skubie trawkę w pobliżu.

Spacerując po kładce, można podziwiać piękno otaczającej przyrody, a także ogrom gatunków, żyjących tam ptaków. Na końcu ścieżki znajduje się platforma widokowa, z której można obserwować życie torfowiska. To idealne miejsce dla miłośników przyrody, którzy pragną zanurzyć się w unikalnym ekosystemie i doświadczyć bliskości dzikiej przyrody.

Podczas spaceru po kładce można spotkać nie tylko łosie, ale inne ssaki i ptaki. Zależy to od pory dnia czy roku. Biebrzański Park Narodowy jest ogromnym obszarem otwartym, co sprawia, że wschody i zachody słońca są tutaj niezwykle malownicze. Dotarcie do kładki jest bardzo proste. Podróżując Carskim Traktem (drogą łącząca Strękową Górę z Osowcem-Twierdzą), można po prostu zatrzymać się na poboczu i już jesteśmy na miejscu gotowi do rozpoczęcia przygody. A dalej prosto 400 metrów do samej platformy widokowej na końcu.

Warto poświęcić trochę czasu na eksplorację i obserwację przyrody, która otacza to unikalne miejsce. Jeżeli po prostu chcecie przyjść, zrobić selfie i pójść, to nie warto. Trzeba wytężyć zmysły: oglądać piękne widoki, słuchać ptaków, czuć zapachy łąki i torfowisk. Warto pamiętać, że najlepsze do zwiedzania są poranne godziny. Zwierzęta o tej porze czują się wtedy najbezpieczniej i są najbardziej aktywne, bo wychodzą na poszukiwanie pożywienia.