Agroturystyka Egle

Adres:

Adres: Półkoty 22 16-500 Sejny

GPS: 54.10948653780014, 23.436606703734697

Telefon: 509 543 543

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.egle.sejny.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agroturystyka Egle znajduje się nad jeziorem Berżnik w obszarze Natura 2000. Miejscowość Półkoty posiada rolniczy charakter, gwarantując ciszę i spokój. Jest to dobra oferta dla osób wybierających się na Litwę. Od granicy dzieli nas bowiem tylko 7 km.

Informacje o okolicy

Początki dziejów Sejn sięgają XVI w. Jan Wiśniowiecki otrzymał wówczas za zasługi dla ojczyzny ziemię nad rzeką Marychą. Istotną rolą w rozwoju miejscowości odegrał zakon dominikanów, a później także społeczność żydowska.

Agroturystyka Egle – Oferta

Na wynajem przeznaczono piętro domu rodzinnego (powierzchnia 100 m2), które pomieści maksymalnie do siedmiu osób w dwóch pokojach. Ceny zaczynają się już od 30 zł. Dzięki kuchni wyposażonej w lodówkę, kuchenkę gazową, czajnik i naczynia bez kłopotu samodzielnie przygotujemy sobie posiłek.Łazienka posiada wannę, prysznic oraz pralkę automatyczną. W każdym pokoju zapewniono dostęp do wifi i tv.

Gospodarstwo znajduje się jedynie trzy minuty od jeziora Berżnik. Gościom udostępniany jest brzeg z pomostem. Poziom czystości jeziora waha się między I a II klasą. Na miejscu wypożyczymy sprzęt przeznaczony do turystyki wodnej – łódki bądź kajaki. Z kolei na rzekach Marycha i Czarną Hańczą organizuje się spływy kajakowe. Dzięki położeniu w strefie ciszy nic nie zakłóci nam wypoczynku. Tylko 4 km dzielą przyjezdnych od Puszczy Augustowskiej, której kojące właściwości zregenerują nasz organizm. Obiekt zaprasza po sąsiedzku do sauny, mieszczącej się w przerobionym radzieckim wozie Przez tereny obiektu przebiega szlak rowerowy, na którego trasie odnajdziemy ciekawe zakątki Suwalszczyzny. Sprzęt można zostawić w garażu na ogrodzonej posesji.

Na podwórku wyodrębniono miejsce pod organizację spotkań przy grillu czy ognisku. Obiekt zawiera udogodnienia dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi, w postaci choćby wanienki i specjalnego łóżeczka. Najmłodsi ucieszą się z placu zabaw z piaskownicą i huśtawką.

Zakwaterowanie zaczyna się o 14, a kończy o 10 00 w dniu odjazdu.Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Obiekt oferuje zniżki dla dzieci i poza sezonem.

Atrakcje i ciekawostki