Agroturystyka Hanna Puczyłowska

Adres:

Adres: Płaska 75A

GPS: 53.90442851804268, 23.260966166174853

Telefon: 876418754

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.suwalszczyzna.com.pl/plaska75a/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agroturystyka Hanna Puczyłowska to zbudowana z drewna kwatera, która mieści się w oddalonej od Augustowa o 20 km wsi Płaska. Sąsiedztwo obiektu stanowią liczne jeziora takie jak Orle, Paniewo, Gorczyckie czy Pobojne.

Agroturystyka Hanna Puczyłowska – Oferta

Na gości czeka w sumie pięć pokoi (cztery dwuosobowe i jeden czteroosobowy). Można też wynająć dom w całości. Izby dwuosobowe usytuowane na poddaszu posiadają wspólną łazienkę i taras. Nocleg opłacimy już od 30 zł od osoby. W razie niepogody, przyjezdni mogą spędzić czas w świetlicy z telewizją satelitarną. Jeśli zaś lubimy współzawodnictwo warto skorzystać ze stoły do tenisa stołowego. Latem obowiązkowo należy zrobić ognisko bądź grilla na specjalnie do tego wydzielonym miejscu. Właściciele oferują ponadto przejazdy bryczką czy też- w porze zimowej-kuligiem. Jako że obok kwatery przebiega trasa najdłuższego szlaku rowerowego we wschodniej Polsce, wprowadzono możliwość wypożyczenia jednośladu.

Atrakcje

Gospodarstwo dzieli jedynie 200 m. od zabytkowego Kanału Augustowskiego. Warto skorzystać z organizowanych na nim rejsów, nad którymi czuwa Żegluga Augustowska. Pierwsze wycieczki miały miejsce w 1953 r. Obecnie na taką formę wypoczynku, decyduje się rocznie około 100 tys. turystów. Sezon żeglugowy rozpoczyna się w kwietniu i trwa do późnej jesieni. Do dyspozycji gości żegluga oddaje statki (Sajno, Serwy) mieszczące do 200 chętnych. Z kolei katamaran Swoboda zabierze na pokład 330 osób. Szczególnym powodzeniem cieszą się rejsy do Studzienicznej z postojem w Sanktuarium Maryjnym. W 1999 r. odwiedził je, w czasie swej pielgrzymki, papież Jan Paweł II. Na cześć tego wydarzenia trasa nazywana jest szlakiem papieskim. Od 2014 roku po jeziorach augustowskich pływa jednostka stylizowana na jaćwieską łódź wojenną. Podczas rejsu statkiem Jaćwież przez Dolinę Rospudy możemy przenieść się w czasy, kiedy panowali Jaćwingowie, poznać ich historię, ubiory, dowiedzieć się jak żyli w tamtych czasach.

Informacje dodatkowe

Na terenie obiektu bezproblemowo mogą przebywać zwierzęta, które towarzyszą nam podczas podróży. Zmotoryzowani ucieszą się zaś z opcji bezpłatnego miejsca postojowego. Na dzieci czeka dobrze wyposażony plac zabaw. Istnieje możliwość zlecenia prania czy tez prasowania.

&nbsp