Agroturystyka Małgorzata i Wojciech Dzienis

Adres:

Adres: Ateny 11A 16-304 Nowinka

GPS: 53.966386914907, 23.051834078506

Telefon: (87) 641-92-24, 510-157-560

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://nocleg.suwalszczyzna.com.pl/ateny/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agroturystyka Małgorzata i Wojciech Dzienis mieści się w malowniczej wsi Ateny położonej tuż nad brzegiem jeziora Blizno. Miejscowość zawdzięcza swą nazwę kupcowi z Augustowa. Gerszon Ateński założył ją w połowie XIX wieku. Położenie w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego sprzyja wszystkim, którzy poszukują ukojenia w przyrodzie. Specyficzny mikroklimat lasów sosno-świerkowych z pewnością doda nam energii.

Agroturystyka Małgorzata i Wojciech Dzienis – Oferta

Do dyspozycji gości są pokoje dwu, trzy i czteroosobowe, zarówno z łazienką, jak i bez. Łącznie to ponad trzynaście izb. Wszyscy przyjezdni posiadają pełny dostęp do aneksu kuchennego. Miłe chwile przy słonecznym kąpielach gwarantuje prywatna plaża z pomostem o długości ponad 50 m. Właściciele wypożyczają również sprzęt przeznaczony do turystyki wodnej na czele z kajakami, łódkami i rowerami wodnymi. W celu spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu, wyodrębniono miejsce pod ognisko czy grilla. Na życzenie klienta przygotowywane są domowe obiady. Za dobę w pokoju zapłacimy już 40 zł.

Atrakcje

Lokalizacja nad jeziorem umożliwia rozwój pasji wędkarskiej. Zbiornik stanowi łowisko specjalne łowisko PZW (Polskiego Związku Wędkarstwa). Występują w nim okazy troci, suma czy szczupaka. Do połowu konieczne jest wyrobienie odpowiedniej licencji. Jezioro posiada najwyższy stopień czystości dzięki czemu stanowi świetne miejsce do pływania i nurkowania. Jedną z głównych atrakcji okolicy są spływy kajakowe po takich rzekach jak Czarna Hańcza, Rospuda i Blizna. Ateny stanowią punkt początkowy podróży. Wycieczki tego typu mogą trwać wiele dni, co jest uzależnione od możliwości i chęci uczestników. Do najtrudniejszych należy rejs po rzece Blizna. Trasa wiedzie przez rozległe tereny leśno-bagienno-łąkowe, Kanał Augustowski, kończąc się na jeziorze Serwy. Problemy sprawia wąskie koryto, powalone drzewa, tamy bobrów czy niski poziom wody.

Informacje dodatkowe

Posesja jest całkowicie odgrodzona, co zapewnia bezpieczeństwo podróżnym, jak i pozostawionym pod obiektem autom. Gospodarze w pełni akceptują zwierzęta, więc nie musimy się martwić o naszych pupili. Obiekt zapewnia warunki dla dziecięcych zabaw, udostępniając piaskownicę, huśtawkę i karuzelę. W najbliższej odległości od obiektu znajdziemy sklep, bar i dworzec pks.