Kompleks Turystyczny Ateny

Adres:

Adres: Ateny 121 16-304 Nowinka

GPS: 53.964934482079, 23.045463413

Telefon: 606-507-617

Email:

Strona internetowa: http://www.suwalszczyzna.net/?grupa=agro&id=320

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Kompleks Turystyczny Ateny zlokalizowany jest na północnej krawędzi jeziora Blizno w małej wsi Ateny. Malowniczą miejscowość założył w połowie XIX w. kupiec z Augustowa Gerszon Ateński. Stąd też jej nazwa. Od Augustowa dzieli ją 15, do doliny Rospudy 10 km. Położenie na terenie Wigierskiego Parku Narodowego sprawia, że pobyt może być idealna ucieczką od miejskiego zgiełku.

Kompleks Turystyczny Ateny – Oferta

Do wynajęcia przeznaczona jest dziesięcioosobowa willa składająca się z dwóch segmentów. Pierwszy z nich to pokój dzienny z tarasem, aneks kuchenny, sypialnia i łazienka. Zapewnia dwa miejsca noclegowe. Drugi segment obejmuje parter i poddasze z trzema sypialniami. Łącznie przyjmie do ośmiu podróżnych. Przy jeziorze przewidziano zaś pole namiotowe dla około trzydziestu chętnych. Właściciele zapewniają dobre warunki sanitarne. Na miejscu odnajdziemy bowiem toalety z bieżącą wodą. Umywalki a także prysznic mieszczą się w sąsiadującym budynku. Zapewnia się prąd oraz możliwość dołączenia przyczepy. Nieopodal pola,w barze Blizno, goście mogą skosztować domowych posiłków. Prym wiodą dania regionalne jak choćby kartacze czy babki. Dzięki drewnianym stołom i ławom na polu namiotowym, również tam mamy szansę na konsumpcję. Wspólne zabawy ułatwia boisko do siatkówki, a także wyodrębnione miejsce pod grilla lub ognisko. Cennik zależny jest od takich czynników jak pora roku czy czas pobytu. W długie weekendy, święta i sylwestra ustalany jest indywidualnie. Za dobę w domu zapłacimy co najmniej 80 zł (segment pierwszy). Miejsce na polu namiotowym może być do naszej dyspozycji już od 8 zł.

Atrakcje

Jako, że obiekt zlokalizowany jest nad jeziorem Blizno, ściągają do niego fani wędkarstwa. Jezioro jest specjalnym łowiskiem PZW (Polskiego Związku Wędkarskiego).W wodach mamy okazję złapać takie gatunki jak troć jeziorowa, sandacz, szczupak, lin, leszcz, szczupak czy sum. Warto nadmienić, iż połów taki wymaga wyrobienia płatnej specjalnej licencji. Właściciele specjalizują się w organizacji spływów jedno oraz kilkudniowych takimi rzekami jak Rospuda, Czarna Hańcza, Blizna i Biebrza.

Informacje dodatkowe

Obiekt preferuje pobytu minimum siedmiodniowe ( od soboty do soboty). Teren wokół posesji jest ogrodzony i zagospodarowany, zapewniając bezpieczeństwo i spokój.