Gospodarstwo Agroturystczne Mariusz Wierzbicki

Adres:

Adres: Podmacharce 18 16-326 Płaska

GPS: 53.942913541948, 23.21081151953

Telefon: 883-366-836

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Gospodarstwo Agroturystyczne Mariusz Wierzbicki znajduje się w małej miejscowości Podmacharce, oddalonej od Augustowa około 20 km. Bezpośredni dostęp do jeziora Serwy, las na wyciągnięcie ręki – to wszystko stwarza doskonałe warunki urlopowe.

Gospodarstwo Agroturystyczne Mariusz Wierzbicki – Oferta

Kwatera ma charakter sezonowy. Można ją wynająć w przedziale od maja do października. W sumie w ofercie znajduje się pięć pokoi gościnnych (trzy 2-osobowe, dwa 3-osobowe). Każdy z nich posiada wc i łazienkę z prysznicem. Dla miłośników biwakowania przygotowano również pola namiotowe. Tam też wydzielono miejsca gdzie możemy poddać się wspólnym zabawom przy kiełbasce z grilla lub ogniska. Nie zabrakło boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę. Koszt jednego noclegu w gospodarstwie wynosi 40 zł. Na życzenie gości przygotowywane są obiady z produktów wytworzonych przez same gospodarstwo. Obiekt oferuje wypożyczenie sprzętu, dzięki któremu w sposób aktywny spędzimy wolny czas. Do dyspozycji turystów oddane są cztery kajaki, łódź wiosłowa i rowery. Kajaki służące do spływów wynajmiemy w cenie 18 zł za dobę. Liczne szlaki pozwalają łączenie zwiedzania okolicy i uprawiania sportu. W chłodniejsze dni humor poprawi nam świetlica z salą gier.

Atrakcje

Sąsiedztwo lasu stanowi doskonałą wymówkę na wypad dla zbieraczy grzybów i owoców runa leśnego. Tam też możemy często napotkać dziką zwierzynę. Amatorzy ”zapuszczania kijka” na miejscu mogą wyrobić obowiązkową kartę. Jezioro Serwy należy do najczystszych wód w Polsce. Obowiązuje nad nim strefa ciszy. Jego zalety doceniają zarówno pływacy, jak i nurkowie. Ze względu na dużą głębokość (42 m) i niemałą powierzchnię (483 ha), wykorzystuje się je do organizacji spływów kajakowych. Na środku jeziora mieszczą się dwie suche wyspy – Dębowo i Lipówka. Inna podmokła wyspa stanowi siedzibę rezerwatu kormoranów.

Informacje dodatkowe

Po wcześniejszym uzgodnieniu, gospodarze akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć razem w podróż. Działka wokół domu jest ogrodzona, co stanowi gwarant spokoju i bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie musimy obawiać się o pozostawione auta. Piaskownica i huśtawka pozwoli zaś na zabawę z dziećmi.

&nbsp