Agroturystyka Noclegi i Sauna

Adres:

Adres: Suwałki, Osinki 39

GPS: 54.147252395622, 22.9890441522

Telefon: 510-105-559

Email: [email protected]

Strona internetowa: http://www.sauna.osinki.pl/

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agroturystyka Noclegi i Sauna mieści się w urokliwej wsi Osinki, leżącej nad jeziorem Czarne. Od Suwałk dzieli przyjezdnych jedynie 5 km. Bliskość natury sprawia, że jest to doskonałe miejsce do rekreacji z dala od miejskiego hałasu. Miejscowość została założona w 1724 r. przez kamedułów wigierskich.

Agroturystyka Noclegi i Sauna – Oferta

Kwatery usytuowane są w budynku jednorodzinnym nieopodal lasu. W sumie przygotowano 5 pokoi. Dzięki wynajmowi mamy możliwość wędkowania na jeziorze, w którym spotkamy takie gatunki jak okoń, sum, lin, płoć czy szczupak. W celach relaksacyjnych goście skorzystają z sauny oraz bani ruskiej. Połączenie kąpieli z aktywnym wypoczynkiem gwarantuje odkryty basen.Na miejscu wypożyczymy wszelki sprzęt rekreacyjny – buggy czy kajaki. Cały obiekt posiada dostęp do bezprzewodowego internetu. Miłośnicy rywalizacji rozegrają niejeden mecz siatkówki, a w pochmurne dni – tenisa stołowego. Na zewnątrz wyodrębniono specjalne miejsce pod grilla bądź ognisko. W okolicy znajdują się liczne szlaki piesze i rowerowe. Na klientów zmotoryzowanych czeka bezpłatny parking. Dzieci ucieszą się z placu zabaw z trampoliną. Właściciele oferują dowóz na miejsce z Dworca PKP i PKS.Nieopodal obiektu przebiega szlak turystyczny prowadzący od cmentarzyska Jaćwingów do siedziby Wigierskiego Parku Narodowego. Zakwaterowanie zaczyna się o 14 00, a kończy o 11 00 w dniu odjazdu.

Atrakcje

W budynku dyrekcji Wigierskiego Parku Narodowego warto zwiedzić wystawę przyrodniczą. Składa się na nią moduły środowiska leśnego, środowiska wodnego i edukacji. Odnajdziemy tam okazy zwierząt – ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i owadów, które możemy spotkać w trakcie wędrówek po okolicy. Miłośnicy historii mogą zapoznać się z wystawą kamiennych narzędzi, opisem kultury łowców reniferów czy modelem jaćwieskiego grodziska. Część ekspozycji na „osi czasu” pokazuje najważniejsze wydarzenia zachodzące w okolicach jeziora Wigry od ustąpienia lodowca aż po czasy współczesne. Oglądającym wystawę przyrodniczą „Nad Wigrami” , towarzyszą odgłosy ptaków i licznych gatunków ssaków występujących na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Nieodłącznym elementem wystawy jest kiosk informacyjny z ekranem dotykowym. Można w nim poczytać o walorach przyrodniczych i kulturowych WPN-u, wystawach, ofercie turystycznej parku, obejrzeć filmy lub sprawdzić swoją wiedzę. Wigierski Park Narodowy posiada wyjątkowo bogatą ofertę edukacyjną polegającą na zwiedzaniu wystaw wraz z prelekcją o walorach przyrodniczo-kulturowych parku.