Agroturystyka u Agi

Adres:

Adres: ul. Poległych 14, 18-414 Nowogród

GPS: 53.22451747697353, 21.874594791253458

Telefon: 666-717-562

Email:

Strona internetowa:

Godziny otwarcia:

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Położenie

Agroturystyka u Agi zlokalizowana jest w małej miejscowości Nowogród, położonej nad górnym brzegiem rzeki Narew. Od Łomży dzieli ją około 14 km.

Agroturystyka u Agi – Oferta

Bazę noclegową stanowią trzy pokoje dwuosobowe i jeden pokój czteroosobowy. Każda izba wyposażona jest w telewizor i bezprzewodowy internet. Goście posiadają również dostęp do kuchni. Na zewnątrz wydzielono specjalne miejsce pod organizację grilla. Ogrodzona działka zapewnia bezpieczeństwo i prywatność.

Właściciele w pełni akceptują zwierzęta, które zdecydowaliśmy wziąć ze sobą w podróż.Obiekt posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi – łóżeczko dziecięce, wanienka, krzesełko do karmienia. Na zewnątrz nasi milusińscy spędzą czas przy placu zabaw z piaskownicą, huśtawką i trampoliną. Klienci zmotoryzowani mogą skorzystać z parkingu wliczonego w cenę wynajmu. Zakwaterowanie zaczyna się w dniu przyjazdu o godzinie 14 00, a kończy się o godzinie 10 00 w dniu odjazdu. W okolicy odnajdziemy sklepy spożywczo – usługowe.

Ciekawostki i atrakcje

Gród obronny, z którego wywodzi się miasteczko, usytuowano w widłach rzek Narew i Pisy. W XIII w. zmieniono jego lokalizację na obecną – naprzeciw ujścia Pisy. Tu na granicach Mazowsza powstał jeden z najstarszych murowanych zamków. Pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą z 1355 r.

Nowogród słynie głównie ze Skansenu Kurpiowskiego. Nosi on imię założyciela, etnografa Adama Chętnika. Pierwszy obiekt na placu zakupionym przez badacza stanął w 1923 r., co czyni go jednym z najstarszych w kraju. W wyniku wojny ucierpiały jednak niemal cały skansen. Ocalała jedynie brama wejściowa od strony rzeki. Po zakończeniu walk obiekt narodził się ponownie. Obecnie stanowi oddział Muzeum Północno – Mazowieckiego, a spośród innych skansenów w kraju, wyróżnia go dział bartniczo-pszczelarski. Badania archeologiczne dowodzą, że stoi on w miejscu dawnego zamku.Spacerując po tym terenie można docenić strategiczne położenie już istniejących fortyfikacji z czasów Kazimierza Wielkiego. Skansen zgromadził w sumie 21 zabytkowych budynków z Puszczy Zielonej, lesistych terenów umiejscowionych między Narwią a dawniejszymi Prusami.Wejście zdobi kurpiowska chata, a jednym z ciekawszych obiektów jest XIX – wieczny młyn wodny z Dobregolasu.

&nbsp